Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.11 13:46

Eksparlamentaras „MG Baltic“ teisme tvirtino – Gapšys įtakos nedarė

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.09.11 13:46

Vilniaus apygardos teismas tęsia „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimą. Trečiadienį teisme liudijęs buvęs parlamentaras Raimundas Markauskas teigė nepajutęs jokio spaudimo, Seime diskutuojant dėl įstatymų pataisų priėmimo.

R. Markauskas teisme teigė iš kaltinamųjų pažįstantis Vytautą Gapšį, Eligijų Masiulį, Gintarą Steponavičių, su kuriais jis teigė dirbęs Seime. Liudytojas tvirtino taip pat pažįstantis Šarūną Gustainį.

R. Markauskas, kuris buvo 2012–2016 metų kadencijos Seimo narys, „darbiečių“ frakcijos atstovas, teisme buvo klausiamas apie viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektą, rekonstruojant kelią Vilnius-Utena, taip pat apie teisės aktų pakeitimus, susijusius su Pelno mokesčio įstatymu ir su Atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimo įstatymu.

Liudytojas teigė tiksliai nepamenantis diskusijų dėl minėtų įstatymų pakeitimų detalių.

„Kas buvo frakcijoje išdiskutuota, taip ir balsavome“, – tvirtino R. Markauskas.

Buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas Giedrius Danėlius klausė liudytojo, ar jam kas nors yra daręs poveikį dėl Vartojimo kreditų įstatymo pataisų priėmimo ar nepriėmimo Seime.

„Poveikio niekas nedarė. Turėjau savo nuomonę dėl taisyklių sugriežtinimo“, – tikino R. Markauskas.

Koncerno „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius klausė liudytojo, ar jam buvo daromas poveikis, ar spaudimas dėl kelio „Vilnius-Utena“ rekonstrukcijos projekto ir kitų teisės aktų pakeitimų.

„Ne, nedarė niekas poveikio“, – pažymėjo buvęs Seimo narys.

R. Markauskas teigė nejautęs jokio poveikio ar spaudimo ir iš buvusio „darbiečio“ V. Gapšio. Liudytojas tvirtino ir iš kolegų negirdėjęs apie galimai daromą poveikį jiems dėl priimamų įstatymų pataisų.

Kaltinimai pateikti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, V. Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Š. Gustainiui, Seimo nariui G. Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi