Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.11 14:23

Skvernelis: Seime valdančioji dauguma vis dar yra, ją parems ir nauja frakcija

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.09.11 14:23

Trečiadienį, prieš pat Vyriausybės posėdį premjeras Saulius Skvernelis susitiko su naujai kuriamos frakcijos Seime atstovais ir pasiūlė jiems jungtis prie valdančiosios daugumos. Po Vyriausybės posėdžo premjeras sakė, kad valdančioji dauguma Seime yra, o naujos būsimos frakcijos nariai ir anksčiau palaikė tiek Vyriausybės programą, tiek valdančiųjų balsavimus Seime.

„Trečiadienį buvau susitikęs su naujosios frakcijos, tikėtina, lyderiais, kur pakviečiau prisijungti ir remti Vyriausybės programą. Tokį patikinimą gavau. Kai susikurs frakcija, formalizuosis, mes tuomet kalbėsime dėl bendradarbiavimo ir Vyriausybės palaikymo. Juo labiau, kad visi planuojami frakcijos nariai, kurie yra šiandien, jie visi nuosekliai nuo pat pirmos dienos ir balsavo už Vyriausybės programą, ir balsavimuose palaiko“, – komentavo S. Skvernelis.

Naujajai frakcijai valdantieji kol kas postų nesiūlo.

„Nieko neketiname siūlyti, nes kol kas jie nieko ir neprašo. Jeigu bus pasirašytas kažkoks papildomas susitarimas jungiantis prie koalicijos, formalizuotas... Bet, kaip sakoma, liko metai laiko, programinės nuostatos yra įtvirtintos, Vyriausybėje perpatvirtinta, taip kad nieko naujo neįdėsi. Jeigu reikės, nes žmonės yra užimantys postus, komitetų pozicijas galės išlaikyti“, – sakė S. Skvernelis.

Jis pridūrė, kad jeigu naujosios frakcijos lyderiai būtų norėję postų, kalba su jais būtų buvusi trumpa.

Premjerą nustebino žinia apie sklandančias politiniuose užkulisiuose kalbas, esą už naujosios frakcijos kūrimo stovi pats premjeras. Jis pabrėžė, kad pagrindo tokioms kalboms nėra, o apie naujos frakcijos kūrimąsi jis sužinojęs tik antradienį.

S. Skvernelis mano, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime subyrėjimas Vyriausybės veiklai įtakos neturės. Esą tai geriausiai iliustruoja Vyriausybės gebėjimas dirbti artimomis mažumai sąlygomis.

Susitikime su premjeru dalyvavo buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime seniūnas Vytautas Kamblevičius, parlamentarai Algirdas Butkevičius ir Rimas Andrikis. Pastarieji po susitikimo atskleidė, kad naująją frakciją Seime planuojama įregistruoti rytoj. Ją sudarys 8-12 narių, pasitraukusių iš subyrėjusios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, taip pat iš „socialdarbiečių“ bei Mišrios frakcijų. Naujasis darinys bus centro kairės politinių pažiūrų. Po susitikimo su premjeru V. Kamblevičius, greičiausiai tapsiantis naujos frakcijos seniūnu, sakė mainais už prisijungimą prie valdančiosios daugumos nariai neprašantys jokių postų nei Seime, nei Vyriausybėje, bet „bet jei pasiūlys – tai paimsim“, žurnalistams sake buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas.

Neoficialiomis žiniomis naująją frakciją turėtų sudaryti apie 10 Seimo narių. Tarp galimų frakcijos narių minimi V. Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, A. Butkevičius, taip pat iš „tvarkiečių“ pasitraukti svarstantis Kęstutis Barkevičius, Mišrios Seimo narių grupės atstovai R. Andrikis, Andrius Mazuronis, „darbietis“ Valentinas Bukauskas ir Mindaugas Puidokas.

LRT.lt primena, kad antradienį iširus „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai Seime neliko valdančiosios daugumos: koaliciją sudaro 68 Seimo nariai, kai valdančiajai daugumai sudaryti mažiausiai reikia 71 parlamentaro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi