Lietuvoje

2019.09.11 12:01

Skvernelis pakvietė būsimą naują frakciją jungtis prie valdančiosios daugumos

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.09.11 12:01

Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybėje susitiko su antradienį iš „Tvarkos ir teisingumo“ ir kitų frakcijų Seime pasitraukusiais parlamentarais. Pastarieji kuria naują frakciją Seime, kuri bus centrinių politinių pažiūrų. „Tikimės būti valdančiojoje daugumoje“, – po susitikimo sakė Vytautas Kamblevičius, greičiausiai tapsiantis naujos frakcijos seniūnu.

Susitikime dalyvavo buvęs „tvarkiečių“ frakcijos seniūnas V. Kamblevičius, parlamentarai Algirdas Butkevičius ir Rimas Andrikis. Premjeras su pasitraukusiais iš frakcijų politikais aptarė jų ateities planus. V. Kamblevičius atskleidė, kad premjeras pasiūlė prisijungti prie valdančiosios koalicijos.

„Pakvietė ateiti į koaliciją. Tikiu, kad būsime koalicijoje “ - sakė V. Kamblevičius.

Jis pabrėžė, kad naujos frakcijos kūrimas sklandžiai vyksta, jau yra 8 nariai ir dar 4 prašosi priimami.

„Mes jau darome atranką, ar priimti, ar ne – sakė V. Kamblevičius. – „Iki rytdienos norėčiau dėl pavardžių susilaikyti, nes jei (tos frakcijos, iš kurios išeina narys – LRT.lt) seniūnas tai sužinos, gali per naktį jam padaryti spaudimą“.

Rytoj iš pat ryto planuojama paskelbti apie įregistruotą naują centro, centro kairės politinių pažiūrų frakciją Seime, kurią sudarys nubyrėję nariai iš „Tvarkos ir teisingumo“ , „socialdarbiečių“ ir Mišrios frakcijų. Postų nei Seime, nei Vyriausybėje esą naujoji frakcija nesieks, „bet jei pasiūlys – tai paimsim“ – sakė V. Kamblevičius. – „Ką mes dabar turime, daugiau nieko neprašome. Niekas nesikeis. (Komiteto pirmininko posto – LRT. lt) neprašome“.

Dėl naujos frakcijos pavadinimo dar nėra nuspręsta, kaip ir dėl frakcijos seniūno. Tiesa, norą vadovauti naujai frakcijai esą yra pareiškęs V. Kamblevičius.

Susitikime dalyvavęs buvęs premjeras A. Butkevičius sakė, kad pasitraukimą iš „socialdarbiečių“ frakcijos gretų yra planavęs anksčiau, ir planavęs jungtis prie Mišrios frakcijos, tačiau naujoji frakcija jam atrodo priimtinesnis variantas.

„Ji (Mišri frakcija – LRT.lt) Seime praktiškai jokios veiklos nevykdo ir nesimato tos frakcijos jokių darbų. Tai šitie žmonės, aš supratau, turi tam tikrus tikslus Seime: ir dirbti valdančiojoje daugumoje, ir parodyti visuomenei savo kompetenciją, tai aš prisijungiau prie šitos frakcijos. Aš nekeliu tikrai jokių reikalavimų, kad būčiau frakcijos seniūnu arba pavaduotoju“, – sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, kodėl anksčiau nesitraukė iš „socialdarbiečių“ gretų, A. Butkevičius atsakė, kad buvo tol, kol prašė Ministras pirmininkas, kad išlaikytų valdančiąją daugumą. Pagal susitarimą esą A. Butkevičius frakcijoje turėjo būti iki Europos Parlamento rinkimų.

„Mano planai buvo šiek tiek kiti, kad dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Truputį kai kurie politikai pamelavo, kada kvietė į valdančiąją daugumą, bet ką darysi, toks jau yra politikų gyvenimas. Dabar rinkimai pasibaigę ir aš gražiai atsisveikinau“, - atviravo A. Butkevičius.

LRT primena, kad keturi nariai apie pasitraukimą iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime paskelbė antradienį, plenarinio Seimo posėdžio metu. Pagrindinė priežastis – nesutarimai su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu. Iširus frakcijai neliko valdančiosios daugumos: koaliciją sudaro 68 Seimo nariai, kai valdančiajai daugumai sudaryti mažiausiai reikia 71 parlamentaro.

Iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos pasitraukę nariai antradienį minėjo prisidėsiantys prie naujos Seimo frakcijos būrimo. Neoficialiomis žiniomis ją turėtų sudaryti apie 10 Seimo narių. Tarp galimų frakcijos narių minimi V. Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, A. Butkevičius, taip pat iš „tvarkiečių“ pasitraukti svarstantis Kęstutis Barkevičius, Mišrios Seimo narių grupės atstovai R. Andrikis, Andrius Mazuronis, „darbietis“ Valentinas Bukauskas ir Mindaugas Puidokas.

Naują frakciją Seime buriantys politikai sulaukė premjero žinios: pakvietė jungtis prie valdančiosios daugumos