Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.11 11:26

Nuteistuosius skatina nebenusikalsti: ministerija žada įteisinti nuolatinę Lengvojo režimo sektoriaus veiklą

Teisingumo ministerijos inicijuotas bandomasis resocializacijos projektas, kad nuteistieji nebenusikalstų ir negrįžtų į kalinimo įstaigas, artėja į pabaigą. Įkalinimo įstaigų vadovai tikisi, jei projektas pasiteisins, bus priimti teisės aktai, reglamentuojantys vadinamojo Lengvojo režimo sektoriaus nuolatinę veiklą. Dabar apie du trečdalius nuteistųjų į kalinimo įstaigas patenka nebe pirmą kartą.

Šioje Panevėžio moterų pataisos namų dalyje prieš daugiau nei penkis mėnesius įrengtas Lengvojo režimo sektorius gerai besielgiančioms kalinėms. Atskiros gyvenamosios patalpos, poilsio kambarys, virtuvė: tai privilegijos, turinčios paskatinti nuteistąsias susimąstyti.

„Tai moteris labai motyvuoja. Mes pastebime, kad ir kitos moterys stengiasi, nori patekti į Lengvojo režimo sektorių. Na, pagrindinis dalykas, tai jos turi mažinti savo nusikalstamo elgesio riziką“, – aiškina Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė.

Panevėžio pataisos namuose galimybę gyventi šiame sektoriuje gavo 44 iš 232 moterų.

Projekte dalyvaujančioms moterims suteikiama daugiau pasimatymų, galimybių trumpam išeiti iš įkalinimo įstaigos.

Lengvojo režimo skyriaus projektu siekiama kalintiems asmenims sudaryti kuo panašesnes į įprastas gyvenimo sąlygas laisvėje.

„Iš kažkokių, sakykim, visuomenės narių, kad tai yra blogai ar kažkas kito, mes tikrai negirdėjome, tiesiog dalyvauja kartu su bendruomene ir tai joms padeda būti arčiau bendruomenės. Lengviau integruotis tokiu būdu“, – aiškina L. Skrickienė.

Bandomasis resocializacijos projektas šiuo metu vykdomas Panevėžio moterų pataisos namuose, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje ir Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje.

Bandomojo projekto sėkmės atveju – bus priimti teisės aktai, reglamentuojantys Lengvojo režimo sektoriaus nuolatinę veiklą. Skaičiuojama, kad apie du trečdalius nuteistųjų bausmę atlieka nebe pirmą kartą.

Plačiau – reportaže nuo 01.38min.:

Žinios. Baigiasi bandomasis resocializacijos projektas: jo tikslas – padėti kalintiesiems nebegrįžti už grotų
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi