Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.11 09:33

„MG Baltic“ teismas: NŽT darbuotoja neigia patyrusi spaudimą

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.09.11 09:33

Vilniaus apygardos teismas tęsia „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimą. Trečiadienį teisme liudijusi Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) darbuotoja Giedrė Girdenytė tvirtino nepatyrusi jokio spaudimo, tvarkydama dokumentus, susijusius su žemės sklypo Vilniuje nuomos sutartimi.

G. Girdenytė teisme liudijo dėl vieno iš bylos epizodo, susijusios su koncerno „MG Baltic“ bendrovės „MG Valda“ siekiu išsinuomoti žemės sklypą Vilniuje, Tujų gatvėje. Buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys byloje kaltinamas pažadėjęs paveikti Darbo partijos deleguotą žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę (pareigas ėjo 2014-2016 m.), kad ši nurodytų NŽT tarnautojams sudaryti minimo sklypo nuomos sutartį su „MG Baltic“ valdoma bendrove „MG Valda“, šiuo metu vadinama „Darnu Group“.

G. Girdenytė teisme teigė nepažįstanti nė vieno iš kaltinamųjų byloje. Liudytoja teigė, kad jai neteko dalyvauti jokiuose pasitarimuose, kuriuose būtų dalyvavusi ir buvusi žemės ūkio ministrė V. Baltratienė.

Liudytoja, paklausta, kodėl nebuvo pasirašyta žemės sklypo nuomos sutartis su tuometine „MG Valda“, pažymėjo, kad derinant dokumentus, prasidėjo teisiniai procesai.

„Prokuroras ėmė ginti viešąjį interesą“, – pažymėjo G. Girdenytė.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikančio prokuroro Justo Lauciaus klausinėjama liudytoja tvirtino jokio spaudimo nei iš NŽT vadovų, nei iš žemės ūkio ministrės V. Baltraitienės, tvarkydama dokumentus, nepajutusi.

„Ar buvo spaudimas? Ne“, – teigė G. Girdenytė.

Kaltinimai pateikti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams Eligijui Masiuliui, V. Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi