Lietuvoje

2019.09.10 18:41

Peršalimo ligos: ką reikia žinoti

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.10 18:41

Sugrįžus rudeniui, sugrįžo ir sergamumas peršalimo ligomis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, dabar serga kas 19 žmogus iš 10 tūkstančių. Vasaros pabaigoje tokių sergančiųjų buvo 16 iš 10 tūkstančių. Registruojami ir pirmieji gripo atvejai.

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis padidėjo Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos ir Vilniaus teritorijose. Pasak medikų, sergamumas padidėjo vaikams grįžus į ugdymo įstaigas, taip pat pasibaigus atostogų sezonui – vis daugiau žmonių grįžta į darbovietes, būna uždarose patalpose. Specialistai perspėja, kad permainingą rudenį labai svarbi tinkama apranga.

„Tie orai, kaip ir dienos metu jie yra šilti, bet rytai ir vakarai visgi išlieka. Rekomenduojame sluoksniuoti drabužius: po apačia turėtumėte trumpomis rankovėmis drabužius, viršutiniai drabužiai turėtų būtų ilgomis rankovėmis, tai švarkelis ar megztinis, kad bet kada sušilus saulei galėtumėte nusirengti.

Visada prašome pacientų pradžioje gydytis tiesiog arbatomis, gerti daug vitamino C, gulėti lovoje, o tada jau esant būtinybei ir situacijai negerėjant kreiptis į gydytoją“, – aiškina šeimos gydytoja Izabelė Juškienė.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.