Lietuvoje

2019.09.10 16:46

Prie naujos frakcijos Seime žadantis prisidėti Puidokas: tai nebūtų nei valdantieji, nei opozicija

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.09.10 16:46

Prie naujos frakcijos Seime svarstantis prisidėti Mišrios Seimo narių grupės atstovas Mindaugas Puidokas tvirtina, kad iš pradžių naujoji frakcija veikiausiai užims poziciją, kokią anksčiau yra užėmusi Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjunga, tai yra nebus nei opozicinė, nei valdančioji frakcija.

Antradienį, keturiems „tvarkiečiams“ – Vytautui Kamblevičiui, Onai Valiukevičiūtei, Algimantui Dumbravai ir Juozui Imbrasaui – paskelbus, kad jie traukiasi iš frakcijos „Tvarka ir teisingumas“, ši subyrėjo.

Po šios žinios neoficialiai pradėta kalbėti, kad bus buriama nauja frakcija. Iš „socialdarbiečių“ frakcijos besitraukiantis Algirdas Butkevičius patvirtino, kad parlamente buriama nauja frakcija. Jis neatmetė galimybės prisidėti prie naujos frakcijos. Apie naują frakciją ir prisidėjimą prie jos užsiminė ir V. Kamblevičius.

Neoficialiai teigiama, kad šią naują frakciją sudarys 10 ar daugiau parlamentarų. LRT.lt šaltinių teigimu, frakcijos sudėtis dar gali kisti, bet veikiausiai joje dirbs iš „tvarkiečių“ frakcijos pasitraukę V. Kamblevičius, O. Valiukevičiūtė, A. Dumbrava, J. Imbrasas, taip pat iš „tvarkiečių“ pasitraukti svarstantis Kęstutis Barkevičius, Mišrios Seimo narių grupės atstovai Rimas Andrikis, Andrius Mazuronis, „darbietis“ Valentinas Bukauskas, M. Puidokas.

LRT.lt kalbintas M. Puidokas patvirtino ketinantis prisijungti prie Seime kuriamos naujos frakcijos.

„Svarstau, ketinu, nes, mano manymu, švietimo, socialinės atskirties mažinimo, gerovės valstybės kūrimo programinių nuostatų įgyvendinimo klausimai galimi komandoje, tik komandoje gali pasiekti tuos tikslus, tai frakcijos kūrimas turi prasmę“, – pažymėjo parlamentaras.

Jis tvirtino, kad naujoji frakcija iš pradžių veikiausiai nesieks tapti valdančiosios daugumos dalimi, o tiesiog liks mažumoje ir rems tas valdančiųjų iniciatyvas, kurios jiems atrodys esančios teisingos.

„Pirmas dalykas – ta frakcija dar neįkurta. Antras dalykas, jei ji būtų įkurta, turėtų būti apsispręsta, kaip ji veiks, kaip ji funkcionuos politiniame lauke. Manau, kad atskaitos taškas būtų toks pats, koks buvo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos. Kitaip tariant, tai nebūtų opozicija, bet ir nebūtų valdanti dauguma. Kol kažkokios derybos nebūtų įvykusios, tai būtų frakcija, kuri palaikytų gerus ir teisingus sprendimus, kurių reikia valstybei“, – tvirtino M. Puidokas.

Tiesa, M. Puidokas neatmetė, kad jo apibūdinta naujos frakcijos pozicijos galėtų ir kisti, atsižvelgiant į galiams derybas su valdančiaisiais.