Lietuvoje

2019.09.10 18:38

Kauno valdžia siekia šeimininkauti pakaunėje, tačiau gyventojai piktinasi

Kauno savivaldybė prašo Vyriausybės surengti Kauno rajono gyventojų apklausą ir išsiaiškinti, ar šie norėtų prisijungti prie miesto. Dalis aplink Kauną gyvenančių žmonių savo nuomonę išsakė jau antradienį prie savivaldybės surengtame proteste.

Bendruomenių atstovai laikė plakatus su klausimais, ar Kauno rajonas taps aukso kasykla Kaunui ir šūkiais, kad geriausia gyventi Kauno rajone. Protestuotojai nesutiko su tvirtinimais, kad keliai, šaligatviai ir kita infrastruktūra Kauno rajone yra blogesnės būklės nei esanti mieste.

Piketuotojai posėdžiavusiai miesto tarybai perdavė kreipimąsi atsisakyti iniciatyvos prie Kauno prijungti dalį Kauno rajono. Tokį planą paskelbė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis – siekiama prie miesto prijungti 99 Kauno rajono miestelius ir kaimus, taip Kaunas į biudžetą prisitrauktų daugiau lėšų iš miesto paslaugomis besinaudojančių gyventojų. Jei 13 seniūnijų prisijungimas pavyktų, Kauno miesto teritorija būtų beveik dvigubai didesnė nei dabar. Savivaldybių ribas Vyriausybės teikimu gali keisti tik Seimas, bet tik pritarus gyventojams.

„Man atrodo, kad visada smagiau gyventi dideliam, sutvarkytam mieste negu kaime. Įsitikinęs, kad geriau veiktų visa infrastuktūra, keleivių vežimo klausimas, gatvių priežiūros, mokyklos, darželiai“, – sako Kauno meras V. Matijošaitis.

„Sekantis bus Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimas, šitie abu sprendimai nueis į Vyriausybę ir ji priims sprendimą dėl apklausų. Bet, manau, tiek Vyriausybė, tiek Seimas turi spręsti tas problemas vieno ar kito, jie turi matyti Lietuvos mastu, kokias gali iššaukti reakcijas kitose savivaldybėse, tai, pavyzdžiui, sumažėjo Panevėžys 100 tūkst. gyventojų. Panevėžys turi prasiplėsti, mažėja Šiauliai, tai Šiauliai turi prasiplėsti“, – aiškina Antanas Nesteckis, Kauno rajono vicemeras.

„Pusė Kauno rajono važinėja į Kauną, į klinikas atvažiuoja iš visos Lietuvos, tai ką dabar prisijunkim visus kitus rajonus, ten irgi yra gražių gabaliukų“, – piktinasi piketuotoja.

„Kauno rajoną nusmukdys, ypač kur gyvenam pakrašty, tai mus ir išlaiko visos šitos seniūnijos, kurios yra turtingiausios ir dalijasi su mumis, tai jeigu Kaunas prijungs kas geriausia mūsų, tai kas mums lieka“, – klausia kita piketuotoja.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Žinios. Šįvakar – ilgai lauktos Lietuvos ir Portugalijos futbolo rungtynės su žymiuoju Cristiano Ronaldo