Lietuvoje

2019.09.10 16:16

Oficialu: dėl besikartojančių pažeidimų Santaros klinikose stabdoma „Pontem“ veikla

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.10 16:16

Dėl maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytų besikartojančių pažeidimų Santaros klinikose nuo trečiadienio laikinai stabdoma maitinimo įmonės „Pontem“ veikla. Ši įmonė klinikoms penkerius metus teikė maitinimo paslaugas, pagal sutartį pacientus „Pontem“ turėjo maitinti dar dvejus metus.

Tačiau Maisto ir veterinarijos tarnyba Santaros klinikas informavo apie sprendimą stabdyti sutartį ir nurodė ligoninei užtikrinti nepertraukiamą pacientų maitinimą – trečiadienį tai turėtų pradėti daryti kita įmonė.

„Pontem“ vadovas įmonės veiklos stabdymą Santaros klinikose vadina neteisėtais veiksmais, juos dar analizuoja įmonės teisininkai ir spręs, kokių veiksmų imsis.

„Pažeidimai yra besikartojantys, tad, visų pirma, reikia pradėti kalbėti apie patalpų higieną: apie indų plovyklos patalpą, kur tikrai reikalingas kapitalinis remontas, taip pat reikia atnaujinti įrankius, indus. Taip pat ir apie savalaikį kenkėjų naikinimą, nes maisto tvarkymo patalpose eilę patikrinimų buvo nustatyti gyvi kenkėjai – tarakonai.

Matėme, kad tie pažeidimai ir tas pažeidimų šalinimas yra deklaratyvus, jie deklaruoja, jog imsis pakankamai efektyvių priemonių joms pašalinti. Tačiau pastebėjome, jog tie pažeidimai besikartojantys ir tos priemonės neefektyvios arba jų visai nėra“, – LRT TELEVIZIJAI sako Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Daiva Ruželienė.

Pasak „Pontem“ generalinio direktoriaus Donato Garbausko, tai formalios pretenzijos, tokių esminių pastebėjimų jie mato.

„Dialogas visą laiką vyko dėl vienų ar kitų trūkumų, jie laiku ir pagal visus teisės aktus šalinami. Tad dabar ši situacija nėra sisteminis vertinimas, o tiesiog įvykdymas tam tikros neteisėtos veiklos.

2015-aisiais metais visos patalpos ir įranga renovuota, patalpos Santariškių, įranga Santariškių, mes atliekam tik operatoriaus funkciją. valgiaraštis ir porcijos visos patvirtintos ir pateiktos Santariškių klinikų. Mes vykdom tik pačią gamybą, visos kitos pastabos, kaip jūs minėjot, tarakonai, reikia žiūrėti kompleksiškai, tai yra Santaros klinikų problema“, – teigia „Pontem“ generalinis direktorius.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

Daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59