Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.10 12:11

Šaltiniai: Seime kuriama nauja valdančioji frakcija taikytųsi ir į Seimo pirmininko postą

atnaujinta 12.36

Seime keturiems „tvarkiečiams“ palikus savo frakciją, kuriama nauja frakcija, kuri gali pretenduoti ne tik į ministro, bet ir į Seimo pirmininko poziciją, teigia LRT.lt šaltiniai.

Šaltinių teigimu, naują frakciją, kuri dirbs valdančiojoje koalicijoje sudarys „tvarkiečių“ frakciją palikę Vytautas Kamblevičius, Algimantas Dumbrava, Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas, iš „socialdarbiečių“ frakcijos besitraukiantys Algirdas Butkevičius, Artūras Skardžius, Petras Čimbaras, Mišrios Seimo narių grupės nariai Andrius Mazuronis, Petras Gražulis ir Mindaugas Puidokas.

Kaip teigia LRT.lt šaltiniai, tikėtina, kad ši nauja valdančioji frakcija gali pretenduoti ne tik į vieną ministro portfelį, bet ir į Seimo pirmininko poziciją. Tikėtina, kad nauja frakcija norės deleguoti savo atstovą į Ekonomikos ir inovacijų ministrus.

Antradienį A. Butkevičius žurnalistams patvirtino paliekantis „socialdarbiečių“ frakciją.

„Taip, jie tą žino. Pasakyta, kad nebūčiau siejamas su „socialdarbiečių“ partija, aš tikrai ją (frakciją – LRT.lt) paliksiu“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jis neatmetė galimybės prisijungti prie kitos, galbūt naujai kuriamos frakcijos Seime.

„Neslėpsiu, kvietimai buvo ir manau, kad į tą pakvietimą reikės duoti atsakymą, bet kol kas nieko konkretaus negaliu pasakyti. Kvietė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai, kurie šiandien padavė pareiškimą“, – sakė A. Butkevičius.

Jis tikino, kad buvo įsipareigojęs valdančioje daugumoje likti iki kol bus suformuota Vyriausybė: „Pažadą ištesėjau, dabar esu laisvas Seimo narys, ketinu dalyvauti rinkimuose Vilkaviškio apygardoje kaip nepriklausomas kandidatas.

Politikas teigė, kad naujoji frakcija bus valdančiojoje daugumoje. Tiesa, jis sakė, kad į naują frakciją eitų tik su sąlyga, kad ji nebus priklausoma nuo kurios nors politinės jėgos.

P. Čimbaras neatmeta, kad priimtų „tvarkiečius“

LRT.lt kalbintas P. Čimbaras neslėpė, kad jau seniai kalbasi su parlamentarais dėl naujos frakcijos sukūrimo.

„Vyksta diskusijos, apsižvalgymai. Konkretumo dar nėra. Tai yra pirmieji žingsniai. Aišku, aš dėliojuosi jau ne pirmą kartą. Vieną dieną frakcija kuriasi, kitą dieną nesikuria“, – mįslingai kalbėjo P. Čimbaras.

Jis neatmetė galimybės, kad prie naujai kuriamos frakcijos galėtų prisijungti keturi „tvarkiečių“ frakciją palikę parlamentarai.

„Galimas toks variantas. Toks variantas yra neatmestinas“, – aiškino P. Čimbaras.

Parlamentaras neslėpė kalbantis ir su kitų frakcijų atstovais dėl naujo darinio Seime.

„Kiekvienoje frakcijoje yra žmonės, kurie mato, kad frakcijos tam tikra prasme yra užgrobtos ir jas vadai naudoja savo poreikiams tenkinti. Tai buvo matoma ir „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoje, kai jie nuėjo į koaliciją, bet negavo nei ministrų, nei nieko. Vaikinai liko ant ledo. Toje vietoje kažkas turi prisiimti atsakomybę, kodėl taip įvyko“, – aiškino P. Čimbaras.

P. Čimbaras sakė kol kas nepaliekantis „socialdarbiečių“, bet neslėpė, kad partijos ir frakcijos veikla jis nėra patenkintas.

„Aš jau pusę metų kalbu, kad frakcija negali būti priklausoma vien tik nuo kėdės. Frakcija turi žinoti apie problemas, apie Lietuvos žmonių lūkesčius, apie partijos veiklą. Kai šito pasigendu, aš apie tai kalbu. Nežinau, ar jie mane išgirs, ar neišgirs“, – tvirtino Seimo narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi