Lietuvoje

2019.09.10 12:16

Po sekmadienio rinkimų Karbauskis per dantį traukia oponentus, bet į savo pusę žiūri sunkiai

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.09.10 12:16

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis komentuodamas sekmadienį trijose apygardose vykusius rinkimus kritikavo opozicinių partijų atstovus. Socialdemokratų lyderio Gintauto Palucko rezultatą jis vadino beviltišku, nors šis ir pateko į antrąjį turą.

Rinkimai laisvoms Seimo nario vietoms užimti vyko trijose rinkimų apygardose – Žiemgaloje, Gargžduose ir Žirmūnuose. Į antrąjį turą pateko tik viena „valstiečių“ kelta kandidatė – Rūta Janutienė. Tačiau R. Karbauskiui labiau kliuvo oponentų rezultatai.

„Pasakyčiau vieną, kas mane galbūt nustebino, tai yra, kad konservatorių kandidatai sugebėjo gauti tokį mažą procentą nuo visų dalyvaujančių kandidatų, jau nešnekant apie Gintauto Palucko rezultatą, kuris yra tiesiog beviltiškas“, – teigė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad Vilniuje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kelta kandidatė buvo mažai žinoma, todėl jos rezultatas buvo tikėtinas. Tačiau R. Karbauskis ir toliau tikina, kad 2020-ųjų Seimo rinkimuose „valstiečiai“ laimės daugiausia vienmandačių apygardų.

„Aišku viena, kad žmonės renkasi pagal lyderius. Šioje vietoje aš jau minėjau, kad sekančiuose Seimo rinkimuose vienmandatininkų mes turėsime aiškiai daugiausiai. Tai yra daugiausia tų, kurie yra vienmandatininkais, dėl to mūsų situacija bus pati palankiausia“, – kalbėjo politikas.

Netiki „valstiečių“ perspektyva

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis komentavo konservatorių pasirodymą sekmadienio rinkimuose vertinantis neblogai. Anot jo, parodytas gana aukštas pasitikėjimas.

„Daugiau mažiau to tikėjomės, Vilniuje rezultatas buvo geresnis nei tikėjomės“, – pridurdamas, kad šie rinkimai yra tarsi repeticija prieš 2020 metų Seimo rinkimus. Dvi TS-LKD kandidatės pirmajame rinkimų ture surinko daugiausia balsų.

Paklaustas, ar realu, kad „valstiečiai“ turės daugiausia vienmandačių, kaip sakė R. Karbauskis, G. Landsbergis sakė manantis, kad tai nėra realu.