Lietuvoje

2019.09.10 11:42

Algirdas Butkevičius ketina palikti „socialdarbiečius“

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.09.10 11:42

Keturiems „tvarkiečiams“ palikus „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją, apie planus pasitraukti iš socialdemokratų darbo frakcijos prabilo ir buvęs premjeras Algirdas Butkevičius.

„Gaunu daug kvietimų, įvairių kalbų girdėjau. Neslėpsiu, kvietimai buvo ir manau, kad į tą pakvietimą reikės duoti atsakymą, bet kol kas nieko konkretaus negaliu pasakyti. Kvietė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai, kurie šiandien padavė pareiškimą“, – sakė A. Butkevičius.

Jis sakė, kad buvo įsipareigojęs valdančioje daugumoje likti iki kol bus suformuota Vyriausybė: „Pažadą ištesėjau, dabar esu laisvas Seimo narys, ketinu dalyvauti rinkimuose Vilkaviškio apygardoje kaip nepriklausomas kandidatas.“

Paklaustas, ar ketina palikti „socialdarbiečius“, jis sakė: „Taip, jie tą žino. Pasakyta, kad nebūčiau siejamas su „socialdarbiečių“ partija, aš tikrai ją (frakciją – LRT.lt) paliksiu.“

Politikas teigė, kad naujoji frakcija bus valdančiojoje daugumoje. Tiesa, jis sakė, kad į naują frakciją eitų tik su sąlyga, kad ji nebus priklausoma nuo kurios nors politinės jėgos.

Jis nėra Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narys. Portalas LRT.lt primena, kad buvęs Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis iš jos pasitraukė po to, kai LSDP nutarė nutraukti koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sutartį. Tuomet, atskilus daliai LSDP frakcijos ir jos nariams pasitraukos iš partijos, buvo įkurta Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija, o vėliau ir partija (LSDDP).

A. Butkevičius ne kartą anksčiau yra sakęs, kad socialdemokratinės politinės jėgos neturėtų kovoti viena su kita, turėtų ieškoti bendrumo.

„Visą laiką sakiau, kad socialdemokratai turi susivienyti ir tie, kurie išėjo, tiek tada, tiek seniau, turėtų sugrįžti ir vėl būtų stipri centro kairės partija. Niekada nepritariau naujos partijos kūrimui“, – anksčiau portalui LRT.lt sakė A. Butkevičius, pridurdamas, kad niekada nepritarė LSDDP susikūrimui.