Lietuvoje

2019.09.10 11:27

Karbauskis sako, kad „tvarkiečių“ frakcijos iširimas nepakenks koalicijos darbui

Landsbergis kalba apie kuriamą naują frakciją: jie reikalaus ministro posto; atnaujinta 12.05

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime iširimas nepakenks koalicijos darbui.

Pasak jo, frakcija suskilo dėl nesutarimų „tvarkiečių“ partijos viduje. R. Karbauskis sakė tikįs, kad frakciją palikę parlamentarai rems valdančiuosius.

„Koalicijos ateitis normali, aš nemanau, kad tie žmonės, kurie išėjo iš tos frakcijos, išeina į opoziciją“, – BNS antradienį sakė R. Karbauskis.

„Mes į tai žiūrime labai ramiai, nes mes nemanome, kad pasikeitimas įvyks opozicijos naudai“, – pridūrė jis.

„Partinės diskusijos ir frakcijų pasikeitimai yra partijos vidaus reikalai, bet ne pokyčiai koalicijoje“, – kalbėjo politikas.

Apie pasitraukimą iš „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos antradienį paskelbė jos seniūnas Vytautas Kamblevičius, parlamentarai Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas bei Algimantas Dumbrava.

Politikams pasitraukus, frakcijoje liko trys Seimo nariai, tačiau jai sudaryti reikia septynių. Frakcijoje dar dirbo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius bei „valstiečių“ atstovė Audronė Jankuvienė. Ši parlamentarė koalicijos partnerių frakcijos gretas anksčiau papildė, kad būtų užtikrintas jai sudaryti reikiamas skaičius.

R. Karbauskis sakė, kad „valstiečiai“ „nebeskolins“ savo atstovų, kad frakcija vėl būtų atkurta.

„Aš nežinau, ar čia nauja frakcija formuosis, ar Mišri Seimo narių grupė bus labai didelė. Kažkokie pokyčiai vyks“, – kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

„Mes lygiai tiek pat žinome, kiek ir jūs“, – tvirtino jis.

„Tvarkiečių“ frakciją palikę Seimo nariai sako, kad dar nėra priėmę sprendimo jungtis prie kurios nors kitos politinės grupės ar burti savo atskirą.

Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Landsbergis apie būsimą naują frakciją: jų balsai bus ne tik auksiniai, bet platininiai

Subyrėjus frakcijai „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“ Seime nėra valdančiosios daugumos, sako Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Jo nuomone, šiomis dienomis Seime gali susikurti 9 žmonių frakcija, kuri pareikalaus mažų mažiausia ūkio ministro posto.

Jis nesiėmė spėlioti, kas bus naujosios frakcijos lyderis, tačiau paminėjo kai kurias galimas jos narių pavardes.

„Sunku spėlioti dėl lyderio. Mes turėjome netgi tokį raktinį pavadinimą – pono Čimbaro frakcija, kūrėsi tokia, kurį laiką buvo apie tai kalbos. Šiandien manau, kad jis turi ne tik minimumą, ne tik 7, bet jis turi kur kas daugiau narių. (...) Manau, kad naują frakciją gali pasirinkti Rimantas Dagys, ponas Puidokas, Naglis Puteikis“, – svarstė G. Landsbergis.

Jo teigimu, artėjant Seimo rinkimams tokia nauja, aiški populistinė frakcija galės kelti itin aukštus reikalavimus, visiškai nesuderinamus su biudžeto tvarkymu ir kitais dalykais. „Jų balsai bus ne tik auksiniai, bet platininiai turbūt“, – mano G. Landsbergis.

Jo nuomone, galima atsidurti tikrai ganėtinai sudėtingoje ir pavojingoje situacijoje. „Šiandien daugumoje su Seimo pirmininku yra 71 balsas, tai reiškia, kad čia nėra kalbos apie nepasitikėjimą Seimo pirmininku, čia netgi įstatymų nebus galima priimti. Kadangi nėra valdančiosios daugumos, norint priimti įstatymus, gali tekti taikstytis netgi su pačiais radikaliausiais prašymais“, – prognozuoja G. Landsbergis.

Širinskienė: „tvarkiečių“ frakcijos subyrėjimas nenustebino

„Valstietė“ Agnė Širinskienė sako, kad parlamentarai nesistebi dėl antradienį subyrėjusios Tvarkos ir teisingumo frakcijos. Ji taip pat paaiškino, kaip valdančioji koalicija dirbs toliau.

„Tiesiog koalicija, kaip ji yra sukurta, lieka veikti. Koaliciją sukūrė ne frakcijos, bet partijos, ir tos partijos išlieka kaip koalicijos partnerės toliau, tiesiog Seime nelieka matematinės daugumos“, – aiškino A. Širinskienė.

Ji teigė esanti tikra, kad net ir subyrėjus „tvarkiečių“ frakcijai valdantiesiems balsų priimant sprendimus pakaks.

„Aš net neabejoju, kad mums balsų priimti sprendimus tikrai užteks ir manau, kad mes su ta nauja frakcija, jei ją įkurs, arba su kolegomis ir toliau bendradarbiausime“, – kalbėjo A. Širinskienė.

„Valstietės“ teigimu, Tvarkos ir teisingumo frakcijos subyrėjimas parlamentarams nebuvo staigmena.

„Ne, tikrai nebuvo netikėta. Manau, kad daug kas iš Seimo narių šitą klausimą svarstė arba žinojo vienus ar kitus judesius“, – pridūrė A. Širinskienė.