Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.10 10:15

„Valstiečių“ lyderis žada nepasitikėjimo Pranckiečiu balsavimą, bet kokiu pagrindu – nepasako

Pranckietis linki sėkmės
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.09.10 10:15

Antradienį prasidėjusioje Seimo rudens sesijoje turėtų paaiškėti ir parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio likimas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis kol kas neatskleidžia, kokiu pagrindu, bet tikina, balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu tikrai bus. Tuo metu V. Pranckietis atkerta – jei žada, tegul ir padaro.

Kalbos dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu balsavimo kalbama jau seniai. Pirmiausia apie tai pradėjo kalbėti patys „valstiečiai“, nes V. Pranckietis nesutiko trauktis iš Seimo pirmininko posto, kaip tai numato koalicijos sutartis. Žibalo į ugnį įpilta ir paaiškėjus, kad Seimo pirmininkui buvo pateikta pažymą dėl parlamentarės Irinos Rozovos ryšiu, bet jis esą nieko nesiėmė.

„Sprendimai bus priimti. Balsuos Seimas, kada ateis laikas“, – antradienį žurnalistams Seime teigė R. Karbauskis. Tiesa, jis teigė, kad frakcija dar neaptarė, ar laukti parlamentinio tyrimo dėl I. Rozovos išvadų, ar balsuoti dėl parlamento vadovo anksčiau.

Paklaustas, kokiu pagrindu bus balsuojama dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu, R. Karbauskis atkirto trumpai: „Viskas bus parašyta.“

Anksčiau užsiminta, kad reikėtų tirti ne tik I. Rozovos atvejį, bet ir platesnius verslo ir politikų ryšius su Rusija. Pats LVŽS lyderis teigė girdintis „versijas, kurios panašios į opozicijos jau seniai skleidžiamas versijas“. Jis teigė, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) ruošiasi tyrimui ir priims sprendimus, tačiau jau aišku, kad svarstomas ir V. Pranckiečio tyrimo klausimas.

„Dvejus metus žada, tai tegul balsuoja“

Pats V. Pranckietis Seime atrodė nusiteikęs pakiliai, teigė, kad sesija prasideda puikiai, bus dirbama pagal numatytą programą. Jis dar kartą patikino, kad iš Seimo vadovo posto savo noru tikrai nesitrauks. Be to, Seimo pirmininkas, kuris iš partijos pasitraukė praėjusią savaitę, sakė, kad pastarasis jo žingsnis net palengviną situaciją.

„Nereikės atstovauti vienos partijos ar vienos frakcijos. Esu tuo būdu laisvesnis“, – komentavo parlamento vadovas.

Paklaustas apie I. Rozovos situaciją, V. Pranckietis teigė manantis, kad klaidų nepadarė. Jis tikino, kad padarė viską, ką turėjo padaryti, kaip ir Mindaugo Basčio atvejis.

Seimo pirmininkas sakė, kad tyrimas dėl I. Rozovos turėtų platesnis, apimti galimą Rusijos įtaką politikams ir taip bus atsakyta į visus klausimus. Tačiau jis neatskleidė, ar tyrime turėtų būti nagrinėjami ir „Agrokoncerno“ klausimai.

V. Pranckiečiui pasakius, ką prieš tai žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis, Seimo pirmininkas užsidegė: „Nenoriu klausytis, ką jis sakė. Jis dvejus metus sako, kad bus balsavimas dėl manęs. Tegul padaro balsavimą. Sėkmės.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi