Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.10 07:37

Generalinė prokuratūra nemato galimybės taikos sutarčiai dėl Vijūnėlės „dvaro“

Generalinė prokuratūra nemato galimybės sudaryti taikos sutartį dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro. Taip ji sureagavo į Druskininkų savivaldybės naują žygį bandant išsaugoti pastatą, kurį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) yra nurodęs nugriauti.

Kaip skelbia naujienų portalas 15min.lt, Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė pirmadienį portalui patvirtino, kad prokuratūra gavo Druskininkų savivaldybės raštą ir praėjusį penktadienį pateikė atsakymą, kad sudaryti taikos sutarties dėl pastato nėra galimybės.

Kaip teigiama prokuratūros atsakyme, LAT išplėstinė teisėjų kolegija liepos 12 dien1 nutartimi išsprendė iš esmės tapatų Druskininkų savivaldybės administracijos šiuo metu pateiktajam klausimą.

„Tai yra, Druskininkų savivaldybės administracijos prokuratūrai adresuotame rašte išdėstytas pasiūlymas išpirkti statinį iš atsakovų ir pritaikyti jį savivaldybės poreikių tenkinimui savo esme ir siekiamais tikslais suprastinas kaip turintis tikslą įteisinti neteisėtą statybą“, – sakoma prokurorų rašte.

LAT liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia toliau deda pastangas, jog pastatas būtų išsaugotas bei siūlo, jog jame būtų įrengta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Aplinkos ministerija rugpjūtį paskelbė išvadą, kad Vijūnėlės „dvaro“ perėmimas visuomenės reikmėms sukeltų prielaidas pažeisti įstatymus ir viešąjį interesą.

Kaip skelbė pastato savininkas, vadinamajame Vijūnėlės „dvare“ viduje jau pradėti ardymo darbai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi