Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.12 15:47

Aptarė kovą dėl Seimo vadovo kėdės: Karbauskis demonstruoja didesnius bicepsus

„Muilo operų kūrėjai turėtų pavydėti ponui Ramūnui Karbauskiui jo režisūrinių gebėjimų. Matome netgi įkaitų dramą su opozicijos lydere – turime melodramos žanrą atitinkančius elementus“, – kovą tarp Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio LRT RADIJUI komentuoja „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

V. Pranckiečiui dėmesio neskirs

Valdantieji jau kurį laiką nesėkmingai bando įkalbėti V. Pranckietį trauktis iš užimamų pareigų – jo postas yra numatytas Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP). Parlamento vadovas atsistatydinti nežada, kaltindamas LVŽS pirmininką R. Karbauskį kerštavimu.

Paklausta, kaip naujoje rudens sesijoje „valstiečiai“ savo partijos gretose dirbs be Seimo vadovo, LVŽS frakcijos narė Agnė Širinskienė sako nematanti prasmės ponui V. Pranckiečiui skirti išskirtinio dėmesio.

„Dirbsime kaip ir dirbę. Rudens sesijoje yra kur kas didesnių darbų nei ponas V. Pranckietis. Jis jau ilgą laiką nebuvo kviečiamas į valdančiosios koalicijos posėdžius. Anksčiau ar vėliau jo posto perleidimas koalicijos partneriams vis tiek išsispręs po komisijos tyrimo, nes, kaip žinote, paaiškėjo nuslėpta Irinos Rozovos pažyma“, – sako A. Širinskienė.

Siūlo nustoti mojuoti šakėmis

Seimo vicepirmininkas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas sako esantis pasiruošęs užimti V. Pranckiečio kėdę. Tiesa, į Seimo pirmininko postą pretenduoja ir LSDDP pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė. „I. Šiaulienė taip pat yra Seimo vicepirmininkė. Ji turi didelę patirtį. Partija dar nenusprendė, ką deleguos į šį postą, bet kad deleguosime ir kad šis postas priklauso mums, tai tikrai“, – tikina Seimo vicepirmininkas.

„Lietuvos ryto“ apžvalgininkas T. Ignatavičius pažymi, kad situacija dėl V. Pranckiečio – išties neįprasta. „Pirmas kartas Lietuvos parlamentarizmo istorijoje, kuomet Seimo pirmininkas nepriklauso ne tik jokiai valdančiajai daugumai, bet nepriklauso jokiai partijai išvis. Tokio atvejo nėra buvę“, – konstatuoja T. Ignatavičius.

Pasak jo, tokia situacija panaši į tragikomišką ir „reikia pripažinti, kad dėl jos (Seimo pirmininko posto – LRT.lt) yra kaltas tiek V. Pranckietis, tiek ponas R. Karbauskis“.

„V. Pranckietis dėjosi turįs didelius raumenis, o kai ponas Karbauskis nuplėšė nuo Pranckiečio marškinius, pamatėme, kad didesnius bicepsus vis tik turi Karbauskis“, – situaciją vaizdžiai apibūdina apžvalgininkas ir priduria, kad ir pats LVŽS pirmininkas, anot jo, turėtų baigti mojuoti šakėmis, jei neturi reikiamų balsų patraukti Seimo pirmininką į šalį.

Svilėsio tvaiką juntame visi

„Lietuvos ryto“ apžvalgininkas neabejoja, kad pas poną R. Karbauskį atvykę muilo operų statytojai turėtų ko pasimokyti iš mūsų Seimo batalijų. „Tai (Karbauskio ir Pranckiečio kova – LRT.lt) – užsitęsęs per visą vasarą televizijos serialas. Net turkiškų serialų kūrėjai jau turėtų pavydėti ponui R. Karbauskiui jo režisūrinių gebėjimų. Matoma netgi įkaitų drama su opozicijos lydere – turime visus melodramos žanrą atitinkančius elementus“, – vaizdžiai kalba T. Ignatavičius.

T. Ignatavičius sako savęs vis klausiantis, ar R. Karbauskiui ir „valstiečiams“ tai išeina netyčia, ar vis tik taip elgiamasi sąmoningai? „Galbūt Karbauskį užbūrė praėjusių Seimo rinkimų sėkmė, prie kurios prisidėjo prieš tai rodytas televizijos serialas „Naisių vasara“? Tai dabar jau pereinama į aukštesnį režisūrinį lygį?“ – ironiškai klausia apžvalgininkas.

Šis serialas, pasak jo, kuriamas kaip realybės šou, kuriame dalyvauja visa Lietuva. „Bėda tokių serialų-realybės šou yra ta, kad jie iš tikrųjų įtraukia žmones. Namų šeimininkės, užsižiūrėjusios tokias telenoveles, pamiršta, kad puodai svyla. O blogiausia tai, kad tomis namų šeimininkėmis šiuo metu esame mes visi ir nematome, kas dar dedasi aplinkui. Galbūt tai irgi vienas iš Karbauskio siekių?“ – strėlių į LVŽS pirmininko daržą negailėjo T. Ignatavičius.

R. Karbauskio koziris – I. Rozova

A. Širinskienė įsitikinusi, kad tyrimas dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos narės I. Rozovos pažymos netruks ilgai. „Per mėnesį ar pusantro mėnesio turėtume turėti tyrimo rezultatus. Tyrimo medžiaga yra vos viena pažyma, į kurią Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas dar gilinsis. Turime gana daug analogijų su ponu Mindaugu Basčiu. Tikrai nemanau, kad tyrimas užtruktų pusę metų ar ilgiau“, – tikina Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė.

Ar I. Rozova gali būti akmenėliu, galinčiu išjudinti V. Pranckiečio vežimą? Pasak T. Ignatavičiaus, šiuo atveju „Dievas Karbauskiui pasiuntė karvelį“. „Akivaizdu, kad vasaros pradžioje ponas R. Karbauskis nesugebėjo rasti sprendimo ir tas klausimas (dėl Seimo pirmininko posto – LRT.lt) buvo atidėtas rudens sesijai. Sunku būtų tikėtis, kad opozicija šiuo atveju galėtų paremti R. Karbauskio ir „valstiečių“ siekius nuversti Seimo pirmininką, bet štai atsiradęs šis I. Rozovos epizodas jau leidžia suformuoti pagrindus galimai interpeliacijai – atsiranda formalus pretekstas abejoti, ar Seimo pirmininkas netaikė dvigubų standartų.

Apžvalgininko teigimu, panašiu laiku buvo sprendimas neišduoti leidimo dirbti su slapta informacija buvusiam Seimo pirmininkui M. Basčiui, o LLRA-KŠS narės I. Rozovos Seimo pirmininkas neišviešino.

„Kai V. Pranckietis liko be partinio bilieto ir tas konfliktas jau gęsta partijos viduje, opozicijai jau nėra intereso ginti ir saugoti poną Pranckietį. Jo buvimas šiame poste, kai jis nebepriklauso LVŽS, pradeda kenkti patiems opozicijos atstovams, nes Seimo pirmininkas jau yra tapatinamas tarsi su opozicija, – tai nėra valdančiosios daugumos atstovas. Tad jeigu bus balsavimas dėl nepasitikėjimo juo, ponui Karbauskiui, ko gero, dangus pragiedrės“, – principinę R. Karbauskio pergalę mūšyje dėl Seimo pirmininko kėdės koalicijos partneriams prognozuoja apžvalgininkas.

Išsamiau – laidos „Aktualijų studija“ įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi