Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.09 13:42

Narkevičius nemato galimybės Vaitkui grįžti vadovauti Klaipėdos uostui

atnaujinta 15.03

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako šiuo metu nematantis galimybių buvusį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovą Arvydą Vaitkų grąžinti į darbą.

„Šiandien skubotų sprendimų bei galimybių grįžti į Klaipėdos uosto direktoriaus pareigas aš nematau“, – žurnalistams pirmadienį sakė J. Narkevičius.

Pasak jo, su A. Vaitkumi vyko pokalbis dėl galimybės sudaryti taikos sutartį, tačiau sprendimas nėra priimtas.

„Apie tai buvo kalba su juo, bet sprendimas yra atviras“, – sakė J. Narkevičius.

Susisiekimo ministras įvardijo, kad šiuo metu nagrinėjami teisės aktai, ruošiamasi skelbti konkursą į Klaipėdos uosto vadovo vietą.

LRT.lt primena, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) birželio 19 dieną paskelbė, kad A. Vaitkus pažeidė įstatymą nedeklaravęs interesų.

Jos teigimu, A. Vaitkus turėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenis, paaukojusius lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo jis kandidatavo į Klaipėdos merus ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų uoste turinčiomis įmonėmis.

Klaipėdos jūrų uosto generalinis direktorius A. Vaitkus ministro pasitikėjimą prarado dar šių metų kovą. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.

Šešerius metus Klaipėdos jūrų uostui vadovavęs A. Vaitkus tuomet teigė, kad sprendimas jį atleisti – politizuotas. A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė.

LRT Tyrimų skyrius dar sausį skelbė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų kampanijai 44 tūkst. eurų paaukojo verslo santykiais susiję asmenys, pavyzdžiui, tarp jų – baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas I. Udovickis ir jo sutuoktinė.

Be to, kampaniją maksimaliomis beveik 8,8 tūkst. eurų sumomis parėmė su uostu susiję verslininkai – I. Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomo Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą.

Susisiekimo viceministru paskyrė Mažeiką, kancleriu – Aliksandravičių

Susisiekimo ministras J. Narkevičius pirmadienį taip pat pristatė politinio pasitikėjimo komandą: susisiekimo viceministru paskirtas Gytis Mažeika, kancleriu – Gintaras Aliksandravičius.

„G. Mažeika bus atsakingas už tarptautinius ryšius, ES reikalus, ypač dėl Mobilumo paketo, „Rail Baltica“, vandens transporto, Klaipėdos uosto klausimus,“ – žurnalistams sakė J. Narkevičius.

Tuo metu paskirta patarėja Joana Sokolnik koordinuos biudžeto ir finansų klausimus, patars vykdant ekonominę analizę.

Patarėjas Darius Stravinskas koordinuos pašto, elektroninių ryšių, 5G plėtros klausimus. Dar vienas patarėjas Jaroslavas Kaminskas koordinuos bendrą patarėjų darbą, ryšį su savivaldybėmis, atstovaus darbui su Seimu ir Vyriausybe.

Anksčiau viceministru paskirtas Vladislavas Kondratovičius bus atsakingas už kelių, geležinkelių, oro transporto politiką, saugų eismą, darnų judumą.

Kalbėdamas apie prioritetinius darbus, J. Narkevičius paminėjo žvyrkelių asfaltavimą kaimuose.

„Analizavome ne su viena įmone ir siūlysime žvyrkelių programoje prioritetą teikti kaimo kelių asfaltavimui. Tiems kaimams, kurie nesulaukia savo eilės, bus suteiktas prioritetas,“ – sakė susisiekimo ministras.

„Neslėpsiu, kad vykdome bendradarbiavimą su kitomis ministerijomis, kad kelių asfaltavimas tuose kaimuose būtų kartu su apšvietimo įrengimu,“ – teigė J. Narkevičius.

Jis taip pat sakė, kad susitikime su kelių infrastruktūros konkursuose dalyvaujančiomis įmonėmis buvo aptarti kelių priežiūros aspektai, Kelių direkcijos veikla.

„Sutarėme, kad pagrindinis prioritetas – skaidrumas ir antikorupcinė veika. Kalbėjome ir apie tai, kad sistema turi veikti, turi būti taip suorganizuotos konkursinės sąlygos, kad įvykdant šią būtinąją sąlygą galėtų mūsų rangovai tiesti kelius, didinti darbo vietų skaičių,“ – sakė susisiekimo ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23