Lietuvoje

2013.01.25 20:47

Atšalus orams vis daugiau benamių glaudžiasi nakvynės namuose

Atšalus orams, vis daugiau benamių nakčiai glaudžiasi Vilniaus nakvynės namuose. Sostinės savivaldybės atstovai to nesureikšmina todėl, kad registruoti benamius pradėta tik pernai.

Atšalus orams, vis daugiau benamių nakčiai glaudžiasi Vilniaus nakvynės namuose. Sostinės savivaldybės atstovai to nesureikšmina todėl, kad registruoti benamius pradėta tik pernai.

Šešiasdešimties vietų salėje, Vilniaus nakvynės namuose, kas naktį glaudžiasi per 80 gyvenamosios vietos neturinčių žmonių. Pernai pradėjus vesti benamių asmenų registrą patebima, kad per metus tokių žmonių skaIčius išaugo dvigubai, dabar jų – daugiau nei 800, tačiau norint vertinti objektyviaI, padėtį reikėtų stebėti bent kelerius metus.

„Gatvėje vyksta darbas: specialūs socialiniai darbuotojai iš socialinės paramos centro eina į gatvę, bando užmegzti kontaktą, kalbėtis, ištirti, kokia žmogaus situacija, ir mėgina siūlyti nakvynės paslaugas. Dalis žmonių, kuriems reikalinga tokia pagalba, jos priimti, deja, nesutinka“, – kalbėjo Vilniaus miesto Socialinės paramos skyriaus vedėja Vilma Šilalienė.

Vilniaus nakvynės namuose apsilankęs sostinės meras tikina, kad atšalus orams savivaldybė stengiasi parūpinti papildomų čiužinių ir nakvynės namams, ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms.

„Prašau vilniečių, kurie pastebi tokius asmenis – nepatingėkite ir paskambinkite bendrosios pagalbos telefonu, į Vilniaus miesto savivaldybės tarnybas. Mums, mokesčių mokėtojams, tokio asmens buvimas kainuoja apie 700 lt per mėnesį“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak nakvynės namų vadovybės, salė visuomet pilna, nes čia besiglaudžiantys gauna ne tik lovą, bet kartą per dieną ir maisto davinį.

„Štai šioje salėje, kurioje yra 60 vietų, daugiausiai būna iki 90 žmonių. Viršuje yra 40 vietų, kurios yra nuolat užimtos. Vilkpėdėje yra 170 vietų. Žiemą, per šalčius, salės visą laiką perpildytos. Bet pagalbą suteikiame visiems, darome net išimtis išgėrusiems. Jeigu visi norintieji netelpa, sutalpiname ant čiužinių ant žemės“, – tikino Vilniaus miesto nakvynės namų direktorius Edvardas Jablonskis.

„Sąlygos čia tikrai nėra blogos. Čia žmonės geri dirba. Jeigu žmogus liktų gatvėje – kas iš jo būtų?“, – kalbėjo nakvynės namų gyventoja.

Ketveriuose Vilniuje veikiančiuose Nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama beveik 400 benamių.