Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.09 10:39

Politologas: jei Paluckas nelaimės rinkimų, jam teks trauktis iš pirmininko posto

Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius teigia, kad, jei socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas pralaimės rinkimus Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatei Paulei Kuzmickienei, jam reikės palikti partijos pirmininko postą.

„Nustebino P. Kuzmickienės pirmavimas Žirmūnuose prieš G. Palucką. Statymai šiuose rinkimuose yra labai rimti. Jei šiuos rinkimus G. Paluckas pralaimės, ko gero, jis turės atsistatydinti (...). Spaudimas atsistatydinti bus didelis. LSDP atsigavo (...). Jie iki šių rinkimų atrodė kur kas geriau negu TS–LKD. Yra atsigaunanti, kylanti aukštyn partija,“ – pirmadienį „Žinių radijui“ sakė V. Valentinavičius.

P. Kuzmickienės patekimas į antrąjį rinkimų turą, pasak V. Valentinavičiaus, rodo, kad konservatorių rinkėjas yra drausmingas. V. Valentinavičius teigia, kad mažo susidomėjimo susilaukusiuose rinkimuose būtent konservatorių rinkėjas ėjo palaikyti savo kandidato.

„P. Kuzmickienei labai menkai padėjo pati TS–LKD. Kadangi vadovybė nėra labai įkvepianti, reitingai įstrigę ties 15, 16 proc. (...) Paulė Kuzmickienė, asmeniškai ją pažįstant, yra gera, profesionali, padori politikė, bet jos žinomumas, palyginus su G. Palucku, buvo labai menkas. Mane nustebino, kad ji pirmauja po pirmo turo. Matyt, suveikė tai, kad, nepaisant TS–LKD vadovybės menko ambicingumo ir nieko nedarymo, vis dėlto jų rinkėjai lieka drausmingi, eina į rinkimus ir žemo lankomumo rinkimuose gauna pranašumą,“ – teigė V. Valentinavičius.

ELTA primena, kad, preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, antrajame rinkimų ture Žirmūnų apygardoje dėl Seimo kėdės varžysis socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorė Paulė Kuzmickienė.

Sostinėje esančioje Žirmūnų apygardoje 34,31 proc. palaikymo sulaukė konservatorė P. Kuzmickienė, o socialdemokratas G. Paluckas, suskaičiavus visų apylinkių balsus, sulaukė 26,22 proc. rinkėjų paramos.

Antrasis rinkimų turas vyks rugsėjo 22 d.

Nauji rinkimai į Seimą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje vyko po to, kai į Europos Parlamentą buvo išrinkta šioje apygardoje į Seimą patekusi Aušra Maldeikienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi