Lietuvoje

2019.09.09 08:35

Gyvūnų prieglauda supriešino visuomenę: erzina nemalonūs kvapai ir garsai

Loreta Mačiulienė, Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.09 08:35

Kauno rajone, Linksmakalnyje esanti gyvūnų prieglauda „Penkta koja“ tapo vietos bendruomenės nesutarimų objektu. Benamių ir čia laikinus namus suradusių gyvūnų kaimynystėje gyvenantys žmonės skundžiasi netvarka, nepakeliamu kvapu, triukšmu, be to čia gyvena dvigubai daugiau gyvūnų nei turėtų. Prieglaudos vadovė sako reaguojanti į gyventojų skundus, bet trūksta lėšų teritorijai sutvarkyti.

Kai prieš dešimtį metų pačiame Linksmakalnio centre stovėjęs senas, apleistas pastatas buvo nupirktas, vietos bendruomenė džiaugėsi, kad jis bus sutvarkytas ir laukė naujų šeimininkų. Pastatą aptvarkius sulaukta ir keturkojų gyventojų.

„Kai jie kūrėsi čia, tai buvo sakoma, kad bus čia šunų viešbutis ir bus apie 50 šunų, po to pasikeitė jų požiūris ir jie padarė ne viešbutį, o prieglaudą paprasčiausią“, – pasakoja Linksmakalnio seniūnas Vaclovas Žvirblis.

Šiuo metu prieglaudoje „Penkta koja“ – daugiau nei 200 beglobių šunų, dvigubai daugiau nei turėtų būti.

Tokia kaimynystė gerokai apkarto arčiausiai prieglaudos gyvenantiems žmonėms. Netvarka, nemaloniu kvapu ir šunų keliamu triukšmu skundžiasi ir kitapus gatvės veikiančios driežų veterinarijos klinikos „Driežo namai“ direktorė Rima Ratkevičienė.

„Naktį langų neatidarysi, nes lojimas ir dieną, ryte. Po lietaus kvapas tikrai labai labai ne koks irgi, turi užsidaryti langus. Prašiau daugybę kartų, kad pro šitą namą nevestų tų šuniukų. Arba juos kur nors toliau iškelti, arba daryti uždarą teritoriją“, – sako ji.

Septynerių metų driežą Grafą, kaip ir kitus globotinius, moteris palepina išnešdama į kiemą. Tačiau pabūti gryname ore sako ne visada pavyksta – šunų kaimynystė šiuos gyvūnus gąsdina.

R. Ratkevičienė pasakoja ne kartą lipusi ir į kieme augančius medžius, išsigandusių gyvūnų iškelti.

Prieglauda kliūna ir kitiems kaimynams. Gyvenantys toliau sako, kad jiems prieglauda netrukdo.

Prieš netvarką šitos įstaigos. Yra nepatenkintų daug, didžiausia problema, kad jie laiko per didelį kiekį gyvūnų ir tos laikymo sąlygos neatitinka jokių reikalavimų“, – pasakoja V. Žvirblis.

Gyvūnų prieglaudos „Penkta koja“ vadovė Agnė Volockytė sako stengiasi reaguoti į gyventojų pastabas, bet pripažįsta, kad problemų yra. O tai, kad gyvūnų gerokai per daug, esą yra ir visuomenės problema.

„Mūsų visuomenė ir neįgalių vaikų nelabai linkusi priimti, tai gal reiktų tiesiog griežtinti įstatymus dėl gyvūnų nepriežiūros, tada, tarkime, atsirastų (požiūris – LRT.lt), kad gyvūnas labiau prabangos dalykas negu norų įkaitas – dabar noriu, turiu, paskui išmetu ir man už tai nieko nebus“, – teigia A. Volockytė.

Kauno rajono savivaldybė žada prisidėti prie gyvūnų prieglaudos gerovės, tačiau esą pati įstaiga turi užtikrinti laikymo sąlygas, paisyti higienos normų ir vietos gyventojų interesų. Kitaip įstaigai gali tekti ieškoti veiklai kitos vietos.

Žinios. Linksmakalnyje perpildyta gyvūnų prieglauda siutina kaimynus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt