Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.08 13:35

Sekmadienį rinkimai sostinėje – itin vangūs: „per metus kandidatas mažai ką gali nuveikti“

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2019.09.08 13:35

Sekmadienį Žirmūnų apygardoje esančiose apylinkėse rinkėjai balsavo vangiai. Daugumos kalbintų gyventojų nuomone, likus metams iki Seimo rinkimų, parlamentą rinkti ne itin verta: rinkimų organizavimas kainuoja, o nauda esą bus menka.

Prie Žirmūnų ir Kareivių apylinkių apie 11 val. ryto buvo matyti vos vienas kitas gyventojas. Dažniausiai tai –vyresnio amžiaus rinkėjai, atėję sekmadienį atlikti pilietinės pareigos.

Anot Kareivių apylinkės komisijos pirmininkės Alidos Jucevičės, rinkimai vyksta sklandžiai, be pažeidimų, tačiau rinkėjų aktyvumas – ypač mažas. Dažnas senjoras esą abejoja šių rinkimų prasme, tačiau ateina vedamas pilietinės pareigos.

„Šiuo metu mūsų apylinkėje balsavo apie 2 proc. rinkėjų, kai ankstesniuose rinkimuose tokiu pačiu metu aktyvumas siekdavo 10–15 proc. Rytais dažniausiai balsuoja vyresnio amžiaus gyventojai, po pietų paprastai daugiau būna jaunesnių. Pikas būna apie 13–14 val. ir vakare apie 18–19 val.“, – LRT.lt sakė A. Jucevičė.

Tame pačiame pastate įsikūrusios Žirmūnų apylinkės pirmininkė taip pat patvirtino, kad ir čia rinkėjų aktyvumas gana žemas, iš 2,3 tūkst. rinkėjų balsavo vos 100. Čia didesnio aktyvumo taip pat tikėtasi antroje dienos pusėje.

Žirmūnų apygardoje dėl vietos į Seimą varžosi 11 kandidatų. Greta Žirmūnų ir Kareivių rinkiminių apylinkių sutikta 90 metų sulaukusi Ona pasakojo, kad pasirinkti kandidatą buvo keblu.

„Kandidatas nepriklauso jokiai partijai, visiškai nepriklausomas, ir aš už jį balsavau. Nusibodo tos partijos, kas iš jų. Geriau tegul nauja būna, gal kas nors naujo įsikurs, gal tada bus kitaip. Bet reikalas tas, kad liko metai. Jeigu kandidatas gerai dirbs, gal paskui jį iškels ir kituose rinkimuose, nes, mano nuomone, per metus mažai ką galima Seime nuveikti“, – įsitikinusi Ona.

Toje pačioje apygardoje gyvenantis Linas antrino, kad pasirinkti kandidatą į Seimą metams ir jam nebuvo paprasta, tačiau jis labiau pasitiki politinių partijų iškeltais asmenimis.

„Rinkausi ne visai paskutinę akimirką. Prieš porą dienų pasižiūrėjau į kandidatus, bet labiau rinkausi pagal žinomumą ir pagal atstovaujamas partijas. Daugiausia rinkausi atmetimo būdu, už ką tikrai nebalsuoju“, – atviravo Linas.

Prieš vidurdienį Tuskulėnų ir Trimitų apylinkėse gyventojų šmėžavo kiek daugiau, tačiau ir čia eilių prie balsadėžės nebuvo matyti. Kaip pasakojo abiejų apylinkių pirmininkai, čia taip pat rinkėjų aktyvumas pirmoje dienos pusėje nebuvo didelis. Tuskulėnų apylinkėje iki vidurdienio savo valią pareiškė 4,7 proc. apylinkės rinkėjų, Trimitų apylinkėje – iš daugiau nei 1,6 tūkst. rinkėjų balsavo vos 76 žmonės, arba 4,6 proc. nuo visų apylinkės rinkėjų. Didesnio aktyvumo čia taip pat tikėtasi po pietų.

Sekmadienį nė vienoje iš minėtų apylinkių komisijos pažeidimų taip pat neužfiksavo.

LRT.lt primena, kad Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apylinkėse sekmadienį vyksta balsavimas renkant Seimo narius į tris laisvas vietas, nes čia anksčiau išrinkti politikai mandatų atsisakė.

Žirmūnuose išrinkta Aušra Maldeikienė tapo europarlamentare, rinkimai Gargždų ir Žiemgalos apygardose rengiami, nes čia išrinkti Seimo nariai „valstietis“ Bronius Markauskas ir liberalas Vitalijus Gailius atsisakė mandatų dėl mero pareigų.

Jeigu nepavyks išrinkti parlamentarų per pirmąjį turą, antrasis turas numatytas rugsėjo 22 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi