Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.08 10:18

Balsavimas rinkimuose baigėsi – daugiausiai balsų surinko Janutienė, Kuzmickienė, Petrauskienė

atnaujinta 23.22

Per sekmadienį vykstančius rinkimus į laisvas Seimo narių vietas Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose valią pareiškė 19,95 proc. rinkėjų.

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, antrajame rinkimų ture Žirmūnų apygardoje dėl Seimo kėdės varžysis socialdemokratų lyderis Ginatautas Paluckas ir konservatorė Paulė Kuzmickienė, Gargždų rinkimų apygardoje - Lietuvos centro partijos iškeltas kandidatas Kristupas Krivickas ir konservatorė Rasa Petrauskienė.

Tuo tarpu Žiemgalos rinkimų apygardoje kovą dėl Seimo nario mandato tęs Lietuvos centro partijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kelta kandidatė Rūta Janutienė ir Lietuvos socialdemokratų partijai atstovaujantis Liudas Jonaitis.

Preliminariais VRK duomenimis, R. Janutienė sulaukė 35,58 proc. piliečių palaikymo, o už L. Jonaitį balsavo 31,40 proc. rinkėjų.

Sostinėje esančioje Žirmūnų apygardoje, 34,31 proc. palaikymo sulaukė konservatorė P. Kuzmickienė, o socialdemokratas G. Paluckas, suskaičiavus visų apylinkių balsus, sulaukė 26,22 proc. rinkėjų paramos.

Gargždų rinkimų apygardoje suskaičiavus visų 29 apylinkių balsus, didžiausio palaikymo sulaukė konservatorė Rasa Petrauskienė (16,67 proc.), už jos rikiuojasi 35 balsais mažiau surinkęs Lietuvos centro partijos iškeltas Kristupas Krivickas (16,16 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų). Trečioje vietoje liko nuo K. Krivicko vos 41 balsu mažiau surinkęs Liberalų sąjūdžio atstovas Justas Ruškys.

Antrasis rinkimų turas vyks rugsėjo 22 d.

Paluckas džiaugiasi

G. Paluckas sako, kad džiaugiasi Seimo rinkimų Žirmūnų vienmandatėje apygardoje rezultatais, kurie, jo teigimu, visiškai nestebina. Vis dėlto jis pripažino nesitikėjęs tokio intensyvaus oponentų puolimo, kurio sulaukė rinkiminės kampanijos metu.

„Labai gerai vertinu, visai neseniai prabėgusiuose Europos Parlamento rinkimuose mes Žirmūnuose rinkome 10 proc. balsų, dabar surinkome virš 26 proc. Esame antrame ture, prasideda kova visiškai iš naujo“, – Eltai rinkimų rezultatus komentavo G. Paluckas.

Oponentų pasirodymą vertinu „adekvačiai“, sako LSDP lyderis.

„Oponentų pasirodymą vertinu irgi adekvačiai. Turiu galvoje, kad konservatoriai susirinko savo balsus. Kiek turėjo per Europos Parlamento rinkimus, tiek surinko ir dabar panašiai. Turime klasikinę situaciją: socialdemokratai prieš konservatorius“, – sakė G. Paluckas.

Jis teigia nenusiminęs, jog nepavyko būti pirmoje vietoje. Konservatoriai, kurių atstovė Paulė Kuzmickienė laimėjo pirmąją vietą, pasak G. Palucko, turi didelį įdirbį bei sėkmingą rinkimų istoriją Vilniuje.

„Truputį naivu būtų manyti, kad ateisi ir žemuogiaudamas prasieis kaip per pievelę ir susirinksi balsus. Viskas yra gerai, gražiai ir dėsninga, esu patenkintas rezultatais. Viskas prasideda iš naujo“, – kalbėjo G. Paluckas.

Vis dėlto socialdemokratas pripažino, jog rinkiminės kampanijos metu sulaukė netikėto konkurentų puolimo.

„Galiu pasakyti, kad tokio nuožmaus puolimo iš trečioje vietoje likusio pono Gylio nesitikėjau... Aš nesuprantu, tiesą sakant, kuo aš jam nusikaltau. Taip pat iš ponios Maldeikienės, kuri iš kairiosios tapo dešiniąja labai greitai ir rėmė Paulę iš konservatorių lėšų. Man tai sunkiai suprantama, tokio puolimo nesitikėjau, nes esu šalininkas labiau etiškos kampanijos. Bet taktika yra taktika, džiaugiuosi, kad tai nesutrukdė patekti į antrą turą“, – pridūrė G. Paluckas.

Kuzmickienė jautė gyventojų nuovargį

Į antrąjį Seimo rinkimų turą Žirmūnų apygardoje patekusi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) kandidatė Paulė Kuzmickienė teigia pajutusį gyventojų nuovargį nuo 2019 m. vykusių rinkimų. Visgi, neslepia džiugesio politikė, sulauktas Sostinės Žirmūnų gyventojų palaikymas ją įkvėps tolesnei kovai su taip pat į antrąjį turą išėjusiu socialdemokratų lyderiu Gintautu Palucku.

„Džiaugiamės, labai geras rezultatas, palaikymas buvo juntamas vaikštant nuo durų prie durų. Tad tikrai malonu žiūrėti į tokį rezultatą – tad dirbsime toliau. Tas palaikymas koks yra dabar įkvepia ir įpareigoja pakovoti antrajame ture“, - teigė konservatorė, pridurdama, kad, jos nuomone, kelią į antrąjį rinkimų turą būtent ir atvėrė aktyvus rinkėjų apygardoje lankymas.

P. Kuzmickienė atkreipė dėmesį, kad rinkimų dieną aktyvumas buvo labai žemas. Jos teigimu, jei ne intensyvus apygardoje Seimo mandato siekusių politikų gyventojų raginimas ateiti į rinkimus – aktyvumas galėjo būti dar žemesnis. ELTA primena, kad Žirmūnų apygardoje rinkimuose į laisvą Seimo nario vietą dalyvavo 17 proc. rinkėjų.

P. Kuzmickienė teigė, kad bendraujant su rinkėjais rinkiminės kampanijos metu jautėsi pasyvumas. Pasak jos, žmonės ko gero išvarginti vykusių rinkimų gausos.

„Kažin ar nebūtų buvęs mažesnis aktyvumas jei visgi nebūtume aktyviai raginę ateiti į rinkimus. Manau, ir kiti kandidatai tą darė“, - sakė į Seimo kėdę taikanti politikė.

Petrauskienė: neabejojau, kad pateksiu

Konservatorių kandidatė į Seimą Gargždų vienmandatėje apygardoje Rasa Petrauskienė, po paskelbtų rinkimų rezultatų sako, kad jie nenustebino. Vis dėlto rinkimų kampaniją politikė įvertino kaip agresyvią dėl vieno žmogaus, kuris bus R. Petrauskienei oponentas antrajame rinkimų ture – Lietuvos centro partijos kandidato Kristupo Krivicko.
Neabejojau, kad į antrą turą pateksiu, sako konservatorė.

„Nenustebino rezultatai dėl to, kad dešimt kandidatų ir visi aktyviai labai dirbo ir turėjo surinkti savo kraitį, bet kad aš išeisiu į antra turą, tai tikrai neabejojau ir dėl to dirbom“, – Eltai rinkimų rezultatus komentavo R. Petrauskienė, pridūrusi, kad K. Krivicko patekimą į antrąjį turą taip pat buvo galima numatyti.

Jos teigimu, rinkimų kampanijos metu agresyvus tonas jautėsi tik iš K. Krivicko. Jis – skandalistas, konstatavo R. Petrauskienė.

„Labai aktyviai visi kandidatai dirbo. Agresyvi rinkimų kampanija buvo gal tiktai iš Kristupo Krivicko, kuris įsiveržė iškart su nesantaika ir čia buvo tikrai labai agresyvi kampanija. Jam nebuvo už ko užsikabinti rajone dėl to, kad jis yra visiškai svetimas, tik žinomas iš savo laidų. Nei jis problematikas čia žino, nei jis čia turi su kuo bendrauti ir jam reikėdavo visą laiką kažkokio skandalo, tai jis bandydavo tų skandalų pasiieškoti. Visi kiti kandidatai labai kultūringai dirbo už save, sakyčiau, kad netgi kolegiškai“, – sakė R. Petrauskienė.

Tai, kad K. Krivickas nėra vietinis, pasak konservatorės, turėtų sukliudyti jo sėkmei antrame rinkimų ture, nes Gargždus Seime atstovaujantis politikas, R. Petrauskienės teigimu, turi būti kilęs iš šio rajono.

„Aš manau, kad tai turėtų sukliudyti. Vis tik Seime turėtų atstovauti žmogus būtent iš to rajono, kur kiekvieną dieną važiuoja tomis gatvėmis, kurio vaikai gyvena čia, rajone. Mes čia gyvenome, gyvename ir gyvensime ir esame atsakingi prieš kiekvieną žmogų. (...) Manau, kad rinkėjai tą pamatys, kad atstovauti juos turėtų vietinis žmogus“, – pridūrė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė.

Balsavo beveik penktadalis

Iš anksto balsavo 4,49 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių, dar 15,46 proc. rinkėjų balsavo apylinkėse sekmadienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Aktyviausiai balsuota Žiemgalos apygardoje, čia valią pareiškė 25,21 proc. rinkėjų.

Gargždų vienmandatėje balsavo 17,74 proc. rinkėjų, Žirmūnuose – 17 procentų.

Šiose trijose apygardose Seimo nariai renkami dėl to, kad anksčiau čia išrinkti politikai mandatų atsisakė.

Žirmūnuose išrinkta Aušra Maldeikienė tapo europarlamentare, rinkimai Gargždų ir Žiemgalos apygardose rengiami, nes čia išrinkti Seimo nariai „valstietis“ Bronius Markauskas ir liberalas Vitalijus Gailius atsisakė mandatų dėl mero pareigų.

Dėl Seimo nario mandato sostinės Žirmūnų apygardoje varžėsi vienuolika, Gargždų apygardoje – dešimt kandidatų, o Pakruojį, Joniškį ir dalį Šiaulių rajono apimančioje Žiemgalos apygardoje – šeši politikai.

Jeigu nepavyks išrinkti parlamentarų per pirmąjį turą, antrasis turas numatytas rugsėjo 22 dieną.

Balsavimo teisę šiose apygardose turi 110 tūkst. 406 rinkėjai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi