Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.30 10:33

Mūsų kraštiečiai gydytis dažniausiai vyko į Latviją

LRT.lt 2015.07.30 10:33

Pastaruoju metu daugėja žmonių, išvykstančių gydytis už Lietuvos ribų. Jie dažniausiai renkasi artimiausias kaimynines šalis, iš kurių populiariausia – Latvija, ir tolimesnę Europos Sąjungos (ES) narę – Vokietiją, rašoma pranešime spaudai.

Pastaruoju metu daugėja žmonių, išvykstančių gydytis už Lietuvos ribų. Jie dažniausiai renkasi artimiausias kaimynines šalis, iš kurių populiariausia – Latvija, ir tolimesnę Europos Sąjungos (ES) narę – Vokietiją, rašoma pranešime spaudai.

Mūsų kraštiečių pateiktų prašymų skaičius kompensuoti svetur patirtas gydymo išlaidas išaugo beveik 40 proc., lyginant šių metų pirmąjį pusmetį su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu. 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nuomone, tokią tendenciją galima sieti su didėjančiu Lietuvos gyventojų informuotumu apie jų teises gauti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugas kitose ES šalyse.

„Dažniausiai mūsų kraštiečiams buvo atliktos operacijos – ginekologinės, oftalmologinės, neurochirurginės. 6 kartus mūsų pacientus konsultavo Lenkijos, Vokietijos, Estijos ir Italijos gydytojai specialistai – oftalmologas, traumatologas, dermatovenerologas. 3 atvejais buvo suteiktos medicininės reabilitacijos paslaugos, o 5 kartus atlikti brangieji tyrimai Vokietijos, Lenkijos ir Belgijos gydymo įstaigose. Tuo tarpu po 1 kartą buvo kompensuoti vaistai, medicinos pagalbos ar ortopedijos techninės priemonės“, – sako VLK Paslaugų ekspertizės metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjos pavaduotoja Vaida Momkuvienė.

Svarbu žinoti:

Ar gydymosi svetur paslaugų kainos kompensuojamos iš anksto? Ne. Svarbu žinoti, kad gavęs sveikatos priežiūros paslaugas svetur žmogus pirmiausia privalės sumokėti savo lėšomis visą gydymo kainą, o tik vėliau kreipsis į TLK dėl išlaidų kompensacijos bei atgauti dalį išleistus pinigus.

Ar bus kompensuojamos visos svetur gautos sveikatos priežiūros paslaugos?  Ne, apmokėtos bus tik tos paslaugos, kurios yra teikiamos Lietuvoje ir apmokamos PSDF biudžeto lėšomis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka .

Ar reikia gydytojo siuntimo vykstant gydytis svetur?  Taip. Gydytojo siuntimas yra privalomas, norint atgauti pinigus, kuriuos žmogus sumokėjo už paslaugą užsienyje.

Ar gydytojo siuntimą būtina išsiversti?  Neprivaloma, bet rekomenduojama. Vežtis reikėtų tokius dokumentus, kokių reikalauja sveikatos priežiūros paslaugos teikėjas, o juos rekomenduojame išsiversti į tos šalies, į kurią vykstama, kalbą. Tik žmogus turi įvertinti, kad, nuvykus svetur ir, prireikus, svečioje šalyje vertimo paslaugų, jos gali kainuoti gerokai brangiau nei pas mus. Be to, vertimas užsienyje gali užtrukti ilgokai, pavyzdžiui, kelias dienas, tad tokiu atveju tektų pasirūpinti nakvyne, maistu (tai būtų papildomos išlaidos). Be to, siuntimas galioja 30 dienų.

Ar bus kompensuojamos privačių gydymo įstaigų suteiktos paslaugos?  Taip, jei gydymo įstaiga turi licenciją teikti atitinkamas sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias parvykus į Lietuvą būtų galima gauti kompensaciją. Taigi svarbu tuo įsitikinti.

Kokios paslaugos nekompensuojamos? Nekompensuojamos slaugos ar ilgalaikio gydymo,   transplantacijai skirtų audinių, ląstelių ir (arba) organų paskirstymo bei gavimo, skiepijimo  paslaugų, kurios gautos svetur, išlaidos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi