Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.07 17:04

Linkevičius apgailestauja, kad Kijevas kalinius atgavo už didelę kainą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apgailestauja, kad Ukraina Rusijoje laikytus įkalintus piliečius atgavo tik mainais į svarbų liudytoją oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lainerio numušimo byloje.

„Svarbu, kad Ukrainos politiniai kaliniai pagaliau yra namie, Ukrainoje. Gaila, tačiau to kaina - itin svarbus liudininkas MH17 numušimo byloje“, – šeštadienį tviteryje parašė ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pasidalino ukrainiečių režisieriaus Olego Sencovo nuotrauka. Jis yra vienas iš 35 ukrainiečių, per kalinių mainus su Rusija sugrąžintų į gimtinę.

O. Sencovas anksčiau Rusijoje buvo nuteistas kalėti 20 metų už teroro atakų planavimą Maskvos aneksuotame Kryme.

L. Linkevičius apgailestavo dėl Ukrainos piliečio Volodymyro Cemacho išsiuntimo į Rusiją.

Jis laikomas itin svarbiu liudytoju tyrime dėl incidento, kai 2014 metais virš Rytų Ukrainos buvo numuštas „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinis laineris. Manoma, kad tuo metu V. Cemachas vadovo prorusiškų separatistų oro erdvės gynybos pajėgoms Snižnės vietovėje, kur įvyko minėtas incidentas.

Tarptautinei šio incidento tyrėjų grupei vadovaujantys olandai taip pat pasipiktino V. Cemacho paleidimu.

MH17 laineris, prieš penkerius metus skridęs iš from Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, buvo numuštas Rusijoje pagaminta raketa. Per šį incidentą žuvo visi 298 laineriu skridę žmonės.

Ukraina ir Rusija viena kitai grąžino po 35 kalinius. Tarp grąžintųjų Ukrainai yra 24 pernai lapkritį Kerčės sąsiauryje sulaikyti jūrininkai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad šiuo apsikeitimu buvo įgyvendintas jo susitarimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl karo Rytų Ukrainoje užbaigimo pirmojo etapo.

Rusijos užsienio reikalų ministerija paragino Kijevą laikyti ši apsikeitimą pirmuoju žingsniu, toliau sprendžiant abiejų šalių nesutarimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi