Lietuvoje

2019.09.07 16:14

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai Vilniuje susirinko aptarti istorinės atminties

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai šeštadienį susirinko Seime aptarti abiejų šalių istorinės atminties bei tarptautinių santykių klausimų.

Tarpparlamentinėje asamblėjoje Lietuvos politikai žada kelti klausimą dėl galimybės plačiau tyrinėti tarpukario istoriją.

Šiame parlamentarų forume taip pat bus aptartos Lietuvos ir Lenkijos pozicijos tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip NATO, Europos Sąjunga ar Europos Taryba.

Asamblėjos veikla neseniai buvo atkurta po dešimtmečio pertraukos.

„Šiandien yra mūsų dar viena santykių šventė“, – posėdžio pradžioje sakė Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pasak jo, Letuvos ir Lenkijos dvišaliai santykiai yra pavyzdys kitoms valstybėms kaimynėms, o parlamentinis abiejų valstybių bendradarbiavimas yra „esminis elementas kuriant mūsų šalių draugiškus ryšius“.

„Nežinau, ar jis gali būti intensyvesnis, nei kad yra šiuo metu“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Lenkijos Seimo Pirmininko pavaduotoja Malgožata Gosevska teigė besitikinti, kad Vilniaus ir Varšuvos draugystė „nuves mus į bendrą gerą ateitį“.

Sekmadienį Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai vyks į Šiluvą, Tytuvėnus ir Palangą. Darbą planuojama baigti pirmadienį Palangoje.

Tai yra antra Lietuvos ir Lenkijos parlamentarų asamblėja po jos veiklos atnaujinimo šiemet vasarį.

Iki tol pastarąjį kartą asamblėjos susitikimas vyko 2009 metų gegužę.