Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.06 19:33

Politologė: Nausėda savo siūlymais spaudžia Vyriausybę ir Seimą į kampą

Prezidento Gitano Nausėdos mokestiniai pasiūlymai nesužavėjo valdančiosios daugumos. Kaip sako politologė Rima Urbonaitė, rinkėjai tikisi iš prezidento, kad jis tesės savo rinkiminius pažadus, tačiau jo aktyvus dalyvavimas vidaus politikos klausimuose kelia įtampą tarp prezidentūros, Seimo bei Vyriausybės.

Kaip teigia politologė, prezidentas dabar neturėtų pasitraukti į politines paraštes dėl to, kad vienas iš pagrindinių jo rinkimų kampanijos arkliukų buvo socioekonominiai, vidaus politikos klausimai. Rinkėjai didelius lūkesčius sieja ne su prezidento vykdoma užsienio politika, o su socioekonominiais klausimai vidaus politikoje.

„Lūkesčiai – labai dideli (rinkėjų –LRT.lt). Ir jei jis nori atliepti į tuos lūkesčius, jis turi neišvaistyti rinkėjų pasitikėjimo kredito labai staigiai, todėl jam aktyvumo reikia. Mes matome dabar, kad tai nėra vienas kitas pasiūlymas, o tai – labai daug pasiūlymų, kuriais tarsi į kampą spaudžiamos kitos institucijos – ir Vyriausybė, ir Seimas“, – pastebi R. Urbonaitė.

Politologė teigia, kad įtampa tarp institucijų gali virsti ir konfliktu, nes jau dabar matomos pirmosios konflikto užuomazgos – finansų ministras Vilius Šapoka skeptiškai įvertino G. Nausėdos mokestinius siūlymus, o prezidentas atsakė, kad ministrui reiktų pasimokyti, kad yra gerovės valstybė.

„Dabar jau matome, kad tie prezidento aktyvūs žingsniai sutinkami gana kritiškai. Bus labai įdomu stebėti, kaip visos trys mūsų institucijos sugebės ieškoti kompromiso“, – sako politologė.

R. Urbonaitė pastebi, kad prezidento siūlymai kelia klausimų, o siūlymas naikinti kai kurias lengvatas ūkininkams gali atsiliepti ne tik prezidentui, bet ir „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui.

„Puikiai žinome, kad R. Karbauskis yra iš žemės ūkio sektoriaus. Ateina 2020 metų rinkimai, o yra mažinamos tos lengvatos, o R. Karbauskiui reikia eiti į rinkimus, o jis gali labai stipriai prarasti tos grupės paramą“, – sako politologė.

Kaip pastebi politologė, prezidentas ir Seimas turės paaiškinti, kodėl daro būtent tokius pasirinkimus, nes jau kartą buvo atmestas G. Nausėdos veto dėl miškų įstatymo pataisų, o trūkstant aiškumo, tokių atvejų gali tik daugėti.

Plačiau – nuo 08.32 min.

„Laba diena, Lietuva“. Kiek iš tikrųjų kainuoja Gedimino bokštas? O Seimo rūmai?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi