Lietuvoje

2019.09.06 07:39

Seime – tradicinės atvirų durų valandos

nuo 11 iki 15 valandos
Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.09.06 07:39

Nors naujas politinis sezonas dar neprasidėjo, penktadienį lankytojams keturioms valandoms atsivers Seimo durys. Nuo 11 iki 15 valandos rengiamos tradicinės atvirų durų valandos Seime.

Lankytojai be išankstinės registracijos galės patekti čia per pirmuosius parlamento rūmus, nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pusės.

Vilniečiai ir sostinės svečiai Seimo Vitražo galerijoje galės apžiūrėti žymaus Lietuvos fotografo ir fotomenininko, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Romualdo Požerskio fotografijų parodą „Baltijos kelias“. Joje eksponuojamos istorinės fotografijos iš beveik 200 km ilgio Baltijos kelio trasos Lietuvoje.
Tikimasi, kad lankytojus sudomins ir Seimo II rūmų galerijoje eksponuojama Utenos meno mokyklos mokinių baigiamųjų darbų paroda.

„Utenos meno mokyklos moksleivių baigiamųjų darbų eksponavimas Seimo rūmuose jau tampa kasmetine tradicija. Smagu, kad tiek daug gabių uteniškių atranda kūrybos džiaugsmą ir savo darbais džiugina mūsų kraštą. Parodos lankytojai turės puikią progą įsitikinti, kokie talentingi yra gimtadienį netrukus švęsiančio Utenos miesto jaunieji menininkai“, – sako parodos iniciatorius Seimo narys Edmundas Pupinis.

Prasidėjus Seimo rudens sesijai, duris atvers ir Seimo lankytojų centras, įsikūręs Vilniuje šalia parlamento rūmų – Gedimino pr. 60.

Čia planuojami edukaciniai užsiėmimai, paskaitos ir diskusijos, visuomenė turės galimybę giliau susipažinti su parlamentarizmo istorija, šiuolaikinio parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūromis, taip pat bus organizuojami susitikimai su Seimo nariais. Tikimasi, kad Lankytojų centras bus puiki edukacinė erdvė sostinėje, kuri bus draugiška šeimoms, vaikams, pavieniams lankytojams, bendruomenėms ir moksleiviams.

Lankytojų centro edukacijos ir ekskursijos papildys ir mokyklų bendrojo ugdymo planuose numatytas pilietiškumo ugdymo pamokas.

Beje, į Lankytojų centrą darbo valandomis galės patekti kiekvienas sostinės gyventojas ar svečias be išankstinės registracijos.

Seimo lankytojų centras lankytojų lauks jau nuo rugsėjo 11 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI