Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.05 21:58

Varėnos rajone uždaromi medicinos punktai: siekia sutaupyti

Kol Sveikatos apsaugos ministerija siūlo planus, kaip Lietuvoje prie gyventojų priartinti skubiąją medicinos pagalbą, Varėnos rajone nuo spalio uždaroma pusė medicinos punktų. Varėnos valdžia tikina, kad tai daroma siekiant gyventojams teikti kokybiškas medicinos paslaugas ir sutaupyti. Tačiau nepatenkinti gyventojai piktinasi, kad taip paslauga nuo jų tolinama.

Perlojos medicinos punktas kasdien turi dirbti porą valandų, tačiau durys užrakintos, o skelbimas, kad slaugytoja išvykusi pas ligonį vietinių nestebina. Šis ir dar penki rajono medicinos punktai nuo spalio bus uždaryti. Pasak savivaldybės, gyventojų mažėja, išlaikyti medicinos punktus nuostolinga, be to, į juos užsukama tik susileisti vaistų ar jų nusipirkti.

„Vienintelis ketvirtadieniais važiuoja tik Liškiavos autobusas, o taip, nėra jokio autobuso. Mums lengviau susisiekti su Vilniumi negu su Varėna“, – pasakoja Perlojos gyventoja Marytė Stoškutė.

Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas sako, kad sutaupius per metus apie 70 tūkstančių eurų, bus galima gydytojams kelti atlyginimus, įsigyti medicinos įrangos likusioms ambulatorijoms.

Valdininkai žada ieškoti galimybių, kad slaugytojos tiesiai nuvyktų pas gyventoją į namus.

„Bendradarbiaujama su socialinių reikalų skyriumi, jie prisižadėjo, kad esant reikalui, žmonės bus nuvežti ir į polikliniką, ir į artimiausią gydymo įstaigą“, – tikina Danas Bortkevičius, Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius.

„Savivaldybės įvairiai sprendžia: paveža gyventojus, sugalvoja, kaip juos pavežti iki paslaugos. Aš žinau vieną savivaldybę, kuri planavo greitosios pagalbos automobilį perdaryti ir panaudoti taip, kad komanda atvažiuotų į vietą sutartu laiku, kad gyventojui būtų arti“, – aiškina sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Valdininkai sako, kad tarėsi su bendruomenėmis.

„Yra punktų, kurių gyventojai taip ir nepasigedo. Tiesiog nustojo slaugytoja teikti paslaugas arba pasirodydavo labai retai. Reikia stiprinti licencijuotas ambulatorijas ir punktus, o ne įsivaizduoti, kad ta paslauga teikiama kokybiškai, kai tuo tarpu nieko panašaus nėra tuose punktuose, kuriuos mes uždarome“, – sako Varėnos meras Algis Kašėta.

Pasak mero, nė viena darbuotoja nepraras darbo – jos dirbs Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre, o laisvos patalpos bus perduotos bendruomenėms.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi