Lietuvoje

2019.09.05 16:15

Nausėda sako, kad pritartų „Brexito“ termino atidėjimui

Saulius Jakučionis, BNS2019.09.05 16:15

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pritartų dar kartą pratęsti Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) terminą, kad „Brexitas“ įvyktų susitarus dėl tarpusavio ekonominių ir kitų santykių.

„Aš manau, kad tai tikrai nėra blogiausia alternatyva (pratęsti terminą). Pati blogiausia alternatyva, mano giliu įsitikinimu, yra „Brexitas“ be susitarimo“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė šalies vadovas, susitikęs su ES institucijų lyderiais.

„Jeigu tai užtruks daugiau laiko, bet vis dėlto prives prie „Brexito“ su susitarimu, tai yra viena iš palankesnių alternatyvų“, – teigė jis.

Britanijos parlamentas trečiadienį pritarė įstatymo projektui, pagal kurį Boriso Johnsono Vyriausybė turėtų prašyti ES atidėti „Brexitą“ iki sausio pabaigos.

Tokį prašymą premjeras turėtų pateikti, jeigu iki spalio pabaigos nepavyktų pasiekti susitarimo su bloku. Reaguodamas į balsavimus parlamente B. Johnsonas siekia pirmalaikių rinkimų.

G. Nausėda perspėjo, kad „Brexitas“ be susitarimo gali sulėtinti Lietuvos ekonomikos augimą „dešimtosiomis BVP procento dalimis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.