Lietuvoje

2019.09.05 14:43

Koalicijos partneriai nesutaria dėl vaiko pinigų, prezidento pasiūlymus vertina skeptiškai

Ignas Jačauskas, BNS2019.09.05 14:43

Valdančiajai koalicijai priklausantys „socialdarbiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija priešinasi Vyriausybės planams mažiau didinti vaiko pinigus, koalicijos atstovai kol kas skeptiškai vertina ir prezidento mokestinius siūlymus perskirstant pinigus skurdo mažinimui.

Trečiadienį po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis patikino, kad Finansų ministerijai siūlant kitąmet didinti universalią vaiko išmoką iki 60 eurų, t. y. dešimčia eurų mažiau, nei žadėta, dėl šių dydžių dar vyks diskusijos.

„Sprendimo jokio nėra, turime koalicinę sutartį, Vyriausybė pateiks siūlymus, bus šnekamasi, derimasi, manau, sprendimas bus pats geriausias“, – sakė R. Karbauskis.

„Socialdarbiečių“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) atstovai sako nepritarsiantys siūlymui didinti išmokas tik iki 60 eurų.

„Turi būti 70 eurų (universali išmoka – BNS) ir 30 eurų (papildoma išmoka neįgaliems ir daugiavaikių šeimų vaikams – BNS), kaip yra sutarta. Šiuo metu Finansų ministerijos, matyt, žemesnės grandies valdininkai šiek tiek gudrauja (...). Net jei reikės kur nors sumažinti, tikrai nebus mažinami vaiko pinigai, nes tai yra viena iš pagrindinių pozicijų, dėl ko koalicija apskritai sutaria“, – teigė „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas.

Jam pritarė ir LLRA-KŠS lyderis Valdemaras Tomaševskis.

„Aišku, nesutiksime su finansų ministru ir sieksime, kad nuo 2020 metų būtų 70 eurų už kiekvieną vaiką visoms šeimoms ir 100 eurų neįgaliesiems, daugiavaikėms, socialiai remiamoms šeimoms. Manau, tai įmanoma pasiekti ir čia nebus jokių problemų“, – tvirtino politikas.

Vyriausybė praėjusią savaitę nusprendė siūlyti kitąmet vaiko pinigus didinti nuo 50 iki 60, o ne iki 70 eurų, kaip planuota anksčiau, tačiau sparčiai kelti išmokas nepasiturinčioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms. Joms papildomai už vaiką žadama pridėti 40 eurų.

G. Kirkilas skeptiškai vertino ir prezidento Gitano Nausėdos siūlymus surinkti lėšų skurdui mažinti per mokestinius pakeitimus. Anot jo, lengvatų dyzelinui karpymo nepalaikys ir „valstiečiai“.

„Tai gerokai suerzintų mūsų didžiausio koalicijos partnerio elektorato dalį. Nemanau, kad jis yra korektiškas. Manau, jam tikrai nebus pritarta“, – tvirtino G. Kirkilas.

Jis stebėjosi ir G. Nausėdos siūlymu lėtinti neapmokestinamų pajamų dydžio (NPD) kėlimą, sakydamas, kad tai jau yra suplanuota kitų metų biudžeto projekte.

R. Karbauskis priminė, kad lėtinti NPD kėlimą siūlė ir „valstiečiai“, bei patikino, kad klausimas bus svarstomas.

Jis tvirtino negalintis komentuoti idėjos mažinti lengvatas dyzelinui ūkininkams, tuo metu siūlymus labiau apmokestinti pajamas iš individualios veiklos, kapitalo prieaugio bei dividendų, R. Karbauskis vertino kaip galimą smūgį verslui.

„Diskutavome pernai, kai mes darėme sprendimus dėl mokesčių reformos, kad mes iš tikrųjų nesuduotumėme smūgio smulkiam ir vidutiniam verslui tokiais sprendimais. Jei šnekėtumėme apie stambųjį verslą, kad mes jo iš viso iš šalies neišvarytumėme į tas šalis, kur tie mokesčiai mažesni. Tas buvo sakoma Finansų ministerijos“, – sakė „valstiečių“ pirmininkas.

„Manau, kad mokesčių reforma buvo labai gerai apgalvotas sprendimas. Norint ką nors tame keisti, reikėtų labai rimtų argumentų, argumentų išdėstyta kol kas nėra“, – pridūrė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI