Lietuvoje

2019.09.05 14:34

Tirs Poderskio ir jo pavaduotojų elgesį

Valentina Gudienė, ELTA2019.09.05 14:34

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio ir jo pavaduotojos Ritos Balčiūnienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimus VTEK pradėjo patikrinusi privačių interesų deklaracijas, kai savivaldybė informavo VTEK apie tai, kaip politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai vykdo pareigą deklaruoti. Bus aiškinamasi, ar P. Poderskis ir R. Balčiūnienė laiku pateikė privačių interesų deklaracijas, kai šį pavasarį buvo paskirti į savivaldybėje einamas pareigas.

VPIDVTĮ įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis deklaruoti privačius interesus per 30 kalendorinių dienų nuo jų išrinkimo, priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos, primenama VTEK pranešime. Privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių viešųjų ir privačių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi.

Taip pat VTEK išplėtė atliekamą tyrimą dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Danutos Narbut elgesio. VTEK papildomai aiškinsis, ar ši politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja laiku pateikė deklaraciją po to, kai po savivaldybių tarybų rinkimų buvo paskirta į pareigas savivaldybėje.

Tyrimą dėl D. Narbut elgesio VTEK pradėjo šių metų birželį. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė VPIDVTĮ reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Gautame pranešime, kurio pagrindu pradėtas tyrimas, teigiama, kad D. Narbut galbūt suinteresuota su Vilniuje esančiu žemės sklypu susijusio projekto vykdymu, nes naujai formuojamas žemės sklypas esą ribojasi su jos šeimai nuosavybės teise priklausančia teritorija.

Pranešime taip pat teigiama, kad D. Narbut dėl šių priežasčių neatlieka žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projekto patvirtinimo procedūrų, nors visi kiti privalomi atsakingų asmenų derinimo veiksmai esą yra atlikti.

Tyrimams atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimų pradėjimas savaime nereiškia pažeidimų nustatymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt