Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.05 12:04

Karbauskis neslepia nuostabos dėl Pranckiečio: pasitraukdamas jis apspjovė kolegas

atnaujinta 12.18
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.09.05 12:04

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pranešimas apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šios partijos lyderio Ramūno Karbauskio nenustebino, tačiau, kaip LRT.lt pažymėjo „valstiečių“ pirmininkas, labiausiai jam nuostabą sukėlė parlamento vadovo pareiškimai apie diktatą partijos viduje.

„Tai (V. Pranckiečio pranešimas apie pasitraukimą iš LVŽS – LRt.lt) nėra naujiena, tik mane nustebino, kad jis, pasitraukdamas, dar apspjovė partijos tarybos ir partijos frakcijos narius, nes jis pasakė, kad tie žmonės net slaptuose balsavimuose balsuoja pagal diktatą.

Jeigu jūs surastumėte nors vieną tarybos narį arba nors vieną partijos frakcijos narį, kuris balsuoja pagal nurodymus, tai tokiu atveju galima būtų konstatuoti, kad jis sako nors kiek tiesos, bet aš tokių nežinau, jokių nurodymų niekada nėra buvę“, – ketvirtadienį LRT.lt sakė R. Karbauskis.

V. Pranckietis, ketvirtadienį žurnalistams patvirtinęs apie tai, kad palieka LVŽS, kalbėjo ir apie „valstiečių“ gretose tvyrančias nuotaikas. V. Pranckietis teigė, kad jos yra „sunkios“. Jis priminė paskutinį partijos tarybos posėdį. Jo metu buvo bandoma V. Pranckiečio likimo poste klausimą išskirti iš balsavimo dėl koalicijos sutarties, tačiau to padaryta nebuvo.

„Deja, bet atviru balsavimu žmonės turėjo pasisakyti, kad balsuos už visą koalicijos sutarties patvirtinimą. [...] Aš nevertinsiu kodėl, bet vertinu patį faktą, kad praeitame tarybos posėdyje buvo aiškia balsų dauguma pademonstruota, kad diktatas veikia“, – apie diktatą partijos gretose užsiminė Seimo pirmininkas.

R. Karbauskio teigimu, V. Pranckietis veikiausiai tikėjosi, kad dalį LVŽS narių galės patraukti į savo pusę, tačiau pats suprato, kad klydo.

„Žmogus supranta, kad paskui jį niekas niekur neis, autoriteto jis partijoje neturi, frakcijoje autoriteto jis taip pat neturi. Šioje situacijoje aišku, kad jis paprasčiausiai galbūt tikėjosi kito scenarijaus, bet dabar supranta, kad visuomenės ir frakcijos požiūris yra toks, kad tikėtis kažko kito nebeįmanoma“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis akcentavo, kad LVŽS Etikos komisijos sprendimas, kuriuo konstatuota, kad V. Pranckietis, nesitraukdamas iš Seimo pirmininko pareigų ir taip ignoruodamas partijos tarybą, etikos normų nepažeidė, įrodo, kad „valstiečių“ gretose diktato nėra.

Vis dėlto, kaip teigė R. Karbauskis, Etikos komisija neįvertino to fakto, kad koalicinė sutartis, kurioje numatyta, kad Seimo pirmininko pozicija atitenka „socialdarbiečiams“, jau buvo pasirašyta ir dėl jos papildomai nebus deramasi.

„Valstiečių“ lyderiui įstrigo ir kiti V. Pranckiečio teiginiai. Seimo pirmininkas pareiškė, kad R. Karbauskis esą grasino palikti LVŽS frakciją, jei bus sudaryta komisija, kuri tirtų padėtį žemės ūkyje. Šį pareiškimą R. Karbauskis pavadino dar vienu V. Prackiečio melu.

„Jis meluoja, nes nerasite nė vieno Seimo nario, kuris galėtų pasakyti, kad taip buvo, nes aš kaip tik atvirkščiai esu sakęs – esu sakęs, kad to tyrimo reikia. Mūsų frakcija, balsuodama Seime, balsavo „už“ tyrimą. Aš tik negalėjau dalyvauti balsavime, nes klausimas buvo siejamas su manimi. Tai yra grubus melas“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Jo teigimu, dėl to, kad V. Pranckietis pasitraukia iš LVŽS, nei Seimo, nei pačios koalicijos darbas nesutriks.

„Viskas yra normalu, mes dirbsime toliau, Seimo pirmininkas padarė sprendimus. Aš manau, kad jis susigaudė, kokia yra situacija. Tai nėra kažkieno diktatūra“, – pažymėjo R. Karbauskis.

V. Pranckietis tvirtino, kad jis veikiausiai sugrįžtų į LVŽS gretas, jei iš partijos ar bent jau partijos pirmininko pareigų pasitrauktų pats R. Karbauskis. LVŽS pirmininkas tikino, kad šis pareiškimas jam nieko nereiškia, o pats V. Pranckietis, anot R. Karbauskio, tiesiog suvokė, kad partijos tarybos posėdžio, kuris numatytas penktadienį, metu jis būtų pašalintas iš LVŽS.

„Jeigu mane perrinktų (partijos pirmininku – LRT.lt), ateitų kas nors kitas, tai tegul jis daro, ką nori. Dabar jis realiai žinojo, kad jis būtų pašalintas iš partijos pačiu greičiausiu būdu – rytoj jau jis būtų ne partijos narys. Neabejoju šituo sprendimu ne dėl to, kad kažkam darytas spaudimas, bet paprasčiausiai taip meluojant ir taip veikiant prieš partiją, ko žmogus gali tikėtis? Realiai žmogus melavo ir partijos nariai puikiai žino, kad koalicijos formavimo procese viskas buvo daroma labai demokratiškai. Jis apie tai stengiasi nesakyti arba meluoti, kad neva tai buvo vieno žmogaus interesai“, – komentavo R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi