Lietuvoje

2019.09.05 11:31

Lietuvą sukrėtusios Dembavos byloje pasisakė ES teismas: buvimo vietą privaloma nustatyti ir be SIM kortelės

BNS2019.09.05 11:31

Europos Sąjungos (ES) teismas ketvirtadienį paskelbė, kad valstybė turi užtikrinti galimybę nustatyti pagalbos numeriu 112 skambinančio asmens buvimo vietą ir tuo atveju, kai skambinama iš mobiliojo ryšio telefono be SIM kortelės.

Šiuo išaiškinimu turės remtis Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis bylą dėl žalos atlyginimo bagažinėje Panevėžio rajone, Dembavoje sudegintos merginos artimiesiems.

„Telekomunikacijų įmonės turi skubios pagalbos iškvietimo skambučius numeriu 112 tvarkančiai institucijai nemokamai teikti informaciją, leidžiančią nustatyti skambinančiojo buvimo vietą“, – paskelbė ES Teisingumo Teismas.

„Valstybės narės turi užtikrinti, kad ši pareiga būtų įgyvendinta, net jeigu mobiliojo ryšio telefone nėra SIM kortelės“, – rašoma teismo pranešime.

2013 metų rugsėjį Panevėžio rajone du vyrai išžagino nepilnametę ir uždarė į bagažinę. Pagrobta ir uždaryta automobilio bagažinėje mergina 10 kartų skambino Bendrajam pagalbos centrui prašydama pagalbos, tačiau įranga nerodė nukentėjusiosios mobiliojo ryšio telefono numerio, be jo įstaigos darbuotojai negalėjo nustatyti skambinančiosios tikslios buvimo vietos.

Po valandos gelbėtojai gavo pranešimą apie miške atvira liepsna degantį automobilį. Atvykus į įvykio vietą ir užgesinus automobilį, jo bagažinėje rastas sudegęs kūnas.

17-metės dukters ir anūkės netekę artimieji kreipėsi kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydami priteisti jiems iš Lietuvos valstybės 4 milijonus eurų neturtinei žalai atlyginti.

Jie teigia, kad Lietuvos valstybė, neužtikrinusi galimybės nustatyti bendruoju pagalbos telefonu skambinančiojo buvimo vietos, nevykdė Europos Sąjungos teisės aktų.

Sostinės teismas prieš priimdamas sprendimą kreipėsi į Liuksmeburgo teismą išaiškinti ES teisėsė nuostatas.

Merginos žudikai Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis nuteisti galėti iki gyvos galvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt