Lietuvoje

2019.09.04 21:44

Audito komitetas po LRT tyrimo imsis didesnio tyrimo

aiškinsis, kaip naudojami viešinimui skirti pinigai

Audito komitetas po LRT tyrimo, pasak jo narės Agnės Bilotaitės, imsis didesnio tyrimo, kaip naudojami viešinimui skirti pinigai. Komitetas šiuo klausimu jau domėjosi anksčiau ir jo nariai buvo pastebėję, kad nelabai aišku kiek išties pinigų yra panaudojama. Žurnalistų sąjungos pirmininkas mano, kad pinigai skirti informuoti visuomenę galėtų būti skiriami spaudos ir televizijos rėmimo fondui, ir per jį finansuojami įvairūs žiniasklaidos projektai.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia skeptiškai žiūrintis į bet kokį neefektyvų lėšų panaudojimą. Tačiau, pasak jo, kai kuriais atvejais svarbu informuoti visuomenę ir tai galima padaryti tik perkant viešinimo paslaugą.

„Nežinau, ar man reikia savireklamos, aš kiekvieną dieną turbūt kalbu televizijoj, tai ką aš jau ten beprisireklamuosiu, manau, kad jokia komunikacijos agentūra reklamos daugiau nesuteiks, net neracionalu būtų pinigus tam leisti ir jokios čia logikos reklamuotis nėra“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Seimo audito komiteto narė A. Bilotaitė teigia, jog komitetas anksčiau domėjosi, kaip naudojami viešinimui skirti pinigai. Po LRT paviešintos medžiagos komitetas, pasak A. Bilotaitės, imsis didesnio tyrimo.

„Dabar yra piktnaudžiaujama tuo, kad tie pinigai reikalingi paviešinti ES projektus, politikai tiesiog naudojasi tam, kad pagerinti savo įvaizdį naudoja visų pinigus. Tai yra piktnaudžiavimas“, – aiškina A. Bilotaitė.

Žurnalistų sąjungos pirmininkas teigia, kad politikų noras paaiškinti žmonėms apie reformas ar problemas dažnai sutampa su rinkimais.

„Jeigu tai yra pinigai skirti informuoti visuomenę šiandien, tai mano galva būtų galima rasti ir efektyvesnį būdą tuos pinigus panaudoti pavyzdžiui skiriant spaudos ir televizijos rėmimo fondui ir per jį finansuoti žiniasklaidos įvairius projektus, kur pati žiniasklaida galėtų savarankiškai nepriklausomai parengti laidas straipsnius ir panašiai“, – teigia Dainius Radzevičius, žurnalistų sąjungos pirmininkas.

Įvairiems žiniasklaidos projektams iš biudžeto šiemet skirta pustrečio milijono eurų, o tuo metu viešinimui jau išleista daugiau nei 14 milijonų.