Lietuvoje

2019.09.04 14:49

Nausėda: jei kyla abejonių dėl Rozovos lojalumo, veiksmai turi būti atitinkami

Benas Brunalas, ELTA2019.09.04 14:49

Irinos Rozovos atvejis yra išskirtinis ir reikalauja labai atidaus dėmesio, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Rozovos atvejis yra išskirtinis, reikalaujantis labai atidaus dėmesio, – tai klausimas, susijęs su nacionaliniu saugumu, o tai jau yra prezidento dispozicijoje,“ – žurnalistams trečiadienį vykstančio vizito Briuselyje metu sakė G. Nausėda.

Pasak prezidento, jei dėl Rusų aljansui atstovaujančios ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) priklausančios Seimo narės kyla net menkiausių abejonių, turi būti imtasi atitinkamų sprendimų.

„Jei yra net menkiausios abejonės arba klausimų, kurie kelia pagrįstų abejonių dėl ponios Rozovos lojalumo, – veiksmai turi būti atitinkami,“ – pabrėžė G. Nausėda.

Prezidentas nebuvo linkęs komentuoti, kaip turėtų būti elgiamasi parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio atžvilgiu, kuris susilaukė kritikos dėl to, kad Seimo valdybai nepateikė informacijos apie parlamentarės I. Rozovos nuslėptus ryšius su Lietuvoje rezidavusiais Rusijos diplomatinio korpuso atstovais.

„Aš turbūt nesivelsiu į vidinius Seimo klausimus,“ – pabrėžė G. Nausėda.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikisi, kad jau rugsėjį Seimas turėtų būti pasirengęs imtis parlamento vadovo klausimo. Jo teigimu, ne tik naujos valdančiosios koalicijos sutarties faktas, bet ir tai, kad V. Pranckietis Seimo valdybai nepateikė VSD informacijos apie I. Rozovą, gali būti pakankamu pretekstu jį atleisti iš einamų pareigų. Savo ruožtu V. Pranckietis tiek vieną, tiek kitą priežastį laiko nepakankamomis trauktis iš Seimo pirmininko posto.

ELTA primena, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), išnagrinėjęs VSD pateiktą informaciją, kodėl nebuvo suteiktas leidimas I. Rozovai dirbti su slapta informacija, nusprendė kurti laikinąją Seimo tyrimų komisiją, kurioje bus aiškinamasi, ar gali būti jai pradėtas apkaltos procesas. NSGK pirmininko Dainiaus Gaižausko teigimu, kartu planuojama aiškintis, kaip vertinti Seimo pirmininką V. Pranckietį ir buvusį komiteto pirmininką Vytautą Baką bei dar keletą Seimo narių, kurie seniai iš žvalgybos pažymų žinoję apie nuslėptus I. Rozovos ryšius, pasak jo, nesiėmė veiksmų užkardyti grėsmes nacionaliniam saugumui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.