Lietuvoje

2019.09.14 07:00

Atostogos Graikijoje apkarto ne vienam lietuviui – ragina saugotis vagišių grupių

Laura Adomavičienė, LRT.lt2019.09.14 07:00

Neberetas atvejis, kai po atostogų ar darbinės kelionės Graikijoje lietuvaičiai į namus grįžta su laikinu asmens dokumentu rankoje. Lietuvos ambasada Graikijoje įspėja, kad organizuotos vagišių grupės dažniausiai siautėja Atėnų senamiestyje bei metro.

Į panašią situaciją pakliuvo skaitytojo Vytauto (tikrasis vardas redakcijai žinomas – LRT.lt) draugų kompanija. Vyras kartu su draugais ilsėjosi Atėnuose ir po vienos kelionės metro jo draugas pastebėjo, kad buvo apvogtas. Iš kuprinės ilgapirščiai ištraukė piniginę kartu su asmens dokumentais. Apie vagystę lietuvis pranešė vietos policijai, tačiau, norėdamas grįžti į Lietuvą vyras privalėjo kreiptis į Lietuvos ambasadą Graikijoje.

„Ten jam pasakė, kad vagystės pastaruoju metu čia labai suaktyvėjo. Sakė, kad jis yra jau 45 asmuo per šiuos metus iš Lietuvos, kuris kreipiasi dėl laikino dokumento išdavimo“, – stebėjosi Vytautas.

Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sako, jog dažniausiai lietuviai nuo vagysčių nukenčia sostinėje Atėnuose vykdami metro, lankydamiesi Akropolyje ir aplink jį išsidėsčiusioje turistinėje senojoje Atėnų dalyje. Organizuotos ilgapirščių grupuotės taip pat tyko ir nuošaliau paliktų nuomotų automobilių, pro išdaužus jų langus vagia viduje neapdairiai paliktus asmeninius daiktus.

„Ambasados neregistruoja nusikaltimų. Nukentėję piliečiai turi kreiptis į vietos policiją, todėl tikslios statistikos apie visus apvogtus tautiečius neturime. Į ambasadą dažniausiai kreipiasi tik tie nukentėjusieji, kurie vagystės metu praranda asmens dokumentą, reikalingą kelionei atgal į Lietuvą ar kitą šalį. Galima paminėti, kad šiemet į ambasadą kreipėsi 22 nuo vagysčių nukentėję lietuviai, per 2018 metus – 31 asmuo“, – teigia R. Kačinskas.

Ambasada atkreipia dėmesį, kad tapus nusikaltimo užsienyje auka reikėtų nedelsiant apie tai informuoti artimiausią teisėsaugos įstaigą. Jei per vagystę praradote asmens dokumentą, apie tai taip pat reikia pranešti vietos policijai.

„Rekomenduojama gauti pažymą apie prarastą asmens dokumentą. Prarastą pasą ar asmens tapatybės kortelę rekomenduojama užblokuoti, kad dokumentu nepasinaudotų nusikaltėliai. Bet kuriuo paros metu tai galima padaryti savarankiškai, prisijungus prie Migracijos departamento sistemos. Norint prisijungti būtina turėti elektroninės bankininkystės prisijungimus ar elektroninį parašą. Asmens dokumentus gali užblokuoti ir Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, tam reikia asmeniškai atvykti į ambasadą“, – sakė R. Kačinskas.

Besilankantys valstybėse, kuriose yra Lietuvos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga, galima į ją kreiptis dėl Asmens grįžimo pažymėjimo arba Laikino paso išdavimo. Laikinas kelionės dokumentas išduodamas dažniausiai tą pačią dieną, vėliausiai – per tris darbo dienas. Jei valstybėje nėra Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, dėl laikino kelionės dokumento - Emergency Travel Document - galima kreiptis į kitos Europos Sąjungos valstybės ambasadą.

Lietuvos ambasada ragina Graikijoje besilankančius tautiečius išlikti budrius, atidžiai saugoti savo asmeninius daiktus bei dokumentus vykstant viešuoju transportu, lankantis turistiniuose objektuose, nepalikti jų be priežiūros automobiliuose. O nukentėjus nuo vagystės ragina nedvejojant kreiptis į policiją ir ambasadą.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8