Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.04 14:20

Mazuronis „MG Baltic“ byloje: Gapšys dirbo savo įgaliojimų ribose

Mikutienė: Gapšys poveikio nedarė; atnaujinta 15.34

Trečiadienį „MG Baltic“ bylos teismo posėdyje liudijo buvusi Seimo narė, buvusi „darbietė“ Dangutė Mikutienė. Jos teigimu, kolegos Vytauto Gapšio bei buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimundo Kurlianskio ryšius ji žinojusi iš žiniasklaidos, o spaudimo iš V. Gapšio ji teigia nesulaukusi. Apklaustas buvęs Darbo partijos lyderis Valentinas Mazuronis pareiškė, kad V. Gapšys neperžengė savo įgaliojimų vadovaudamas rinkimų štabui.

Jo teigimu, eksparlamentaras V. Gapšys buvo atsakingas už rinkimų štabo veiklą, taip pat už ryšius su žiniasklaida.

„Nematau jokio pagrindo kaltinti V. Gapšį. (...) Nematau pagrindo nepasitikėti“, – teigė V. Mazuronis.

„Manau, kad rinkimų štabo vadovas dirbo savo įgaliojimų ribose“, – pridūrė jis.

Anot buvusio Darbo partijos lyderio, tartis su žiniasklaidos priemonėmis, už kokią sumą bus vykdomi projektai, buvo štabo funkcija.

Politikas kalbėjo, kad partija būdavo reklamuoja per televiziją, lauko stendus, radiją ir kitais būdais.

Jis tvirtino, kad V. Gapšys jam nieko nėra sakęs apie koncerno prašymus.

V. Mazuronis teigė, kad su buvusiu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu nėra pažįstamas.

V. Gapšys kaltinamas ėmęs kyšį iš R. Kurlianskio.

Šioje byloje yra epizodas, kai buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, įtariama, davė iš viso 27,1 tūkst. eurų vertės kyšius buvusiam Seimo nariui V. Gapšiui. Teisėsauga teigia, kad už dalį šios sumos padarytos nuolaidos už per koncernui priklausančias televizijas transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai. Už tai esą V. Gapšys siekė paveikti Darbo partijos narius, kad jie veiktų koncerno interesais.

D. Mikutienė neigia, kad patyrė spaudimą iš V. Gapšio

D. Mikutienės teigimu, V. Gapšio bei buvusio „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio ryšius ji žinojusi iš žiniasklaidos, o spaudimo iš V. Gapšio ji teigia nesulaukusi.

„Žinau tai, ką perskaičiau spaudoje“, – posėdžio metu sakė D. Mikutienė.

Politinės korupcijos bylos tyrimą atlikę pareigūnai dar 2015 m. užfiksavo R. Kurlianskio ir „darbiečio“ V. Gapšio susitikimą, kurio metu R. Kurlianskis prašė V. Gapšio pagalbos, nes norėjo, kad dėl korupcijos skandalo sveikatos apsaugos ministro posto netekęs „darbietis“ Žilvinas Padaiga būtų paskirtas Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku. Vis dėlto verslininkas pareiškė susirūpinimą dėl Virginijos Baltraitienės, kuri tuo metu ėjo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės pareigas, palaikymo.

Pati D. Mikutienė teigia, kad nei dėl alkoholio reglamentavimo, nei dėl Ž. Padaigos skyrimo Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku, nei dėl finansinių bei kreditų įstatymų pakeitimų, kurie galėtų būti palankūs koncernui „MG Baltic“, su V. Gapšiu nesikalbėjo.

„V. Gapšys jokiais metodais man visiškai jokio poveikio nedarė,“ – teisme kalbėjo D. Mikutienė.

Paklausta, ar frakcijos nariai buvo spaudžiami konkrečiai balsuoti tam tikrų balsavimų Seime metu, ji atsakė, kad to nebuvo.

„Kiek aš dalyvavau posėdžiuose, tokio dalyko negirdėjau,“ – teigė D. Mikutienė.

Ji pakartojo, kad iš Darbo frakcijos narių spaudimo balsavimams asmeniškai nesulaukė.

„Nuomonių išsiskyrimas, natūralu, būna. Kiekvienas Seimo narys balsuoja taip, kaip jam atrodo,“ – sakė D. Mikutienė, pridūrusi, kad ji 2016 m. pasitraukė iš Darbo partijos, nes nebenorėjo dalyvauti politikoje.

Buvusi politinė neslėpė, kad su V. Gapšiu jos santykiai buvo įtempti. Vis dėlto, D. Mikutienės teigimu, taip buvo dėl to, kad jos netenkino partijos vykdoma rinkimų komunikacija. Įtampa santykiuose, pasak jos, niekaip nebuvo susijusi su ryšiais su koncernu.

Ji taip pat papasakojo, kad Seimo Sveikatos reikalų komitetas tik siūlo kandidatus į Nacionalinės sveikatos tarybos narius. Pirmininką, sakė D. Mikutienė, renkasi pati taryba. Tarybos funkcija, pasak jos, yra formuoti sveikatos politiką.

Buvusi „darbietė“ taip pat buvo apklausta 2017 m. „MG Baltic“ politinės korupcijos byla tęsiama po vasaros pertraukos. Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme taip pat liudys buvęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi