Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkė ragina neskubėti

ELTA2015.09.08 13:45

Premjerui Algirdui Butkevičiui raginant parlamentą greičiau priimti vyriausybės pateiktas keliasdešimties teisės aktų pataisas, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad priimant socialinį modelį nebus daroma jokių skubotų sprendimų.

Premjerui Algirdui Butkevičiui raginant parlamentą greičiau priimti vyriausybės pateiktas keliasdešimties teisės aktų pataisas, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad priimant socialinį modelį nebus daroma jokių skubotų sprendimų.

„Teisininkams buvo pratęstas terminas, kad iki rudens būtų labai atidžiai išnagrinėtas ir suderintas su kitais teisės aktais. Kai įvyks pateikimas Seime, tada komitetai svarstys – tai ilgas procesas. Ten turi teisę taip pat pateikti savo siūlymus ne tik profsąjungos, bet ir kitos visuomeninės organizacijos. Skubos čia negali būti, klaidų padaryti negalime, nes tai aktualu visiems žmonėms“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė L. Graužinienė.

Atsakydama į ministro pirmininko argumentą, kad šios pataisos reikalingos šalies pažangai pasiekti, L. Graužinienė teigė, kad premjeras turi ir kitų būdų šiam tikslui pasiekti.

„Premjeras turi daugybę svertų pagerinti ekonominį gyvenimą Lietuvoje ir Darbo kodeksas nėra tas (vienintelis svertas, – ELTA.), galbūt vienas iš jų, bet skubos tikrai nebus“, – teigė L. Graužinienė.

Trišalė taryba antradienį svarstė Darbo kodekso pakeitimus – nuspręsta toliau svarstyti siūlomą naująjį Darbo kodeksą, ieškant galimybių pasiektus susitarimus vėliau pateikti Seimui.

Šiuo metu Seime yra užregistruota net kelios dešimtys socialinį modelį aprėpiančių teisės aktų projektų, tarp jų ir naujasis Darbo kodeksas, kuriame kol kas atsispindi tik prieš projekto pateikimą Seimui Darbo santykių komisijoje ir Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai.

Profesinių sąjungų, darbdavių ir vyriausybės atstovai tęsė derybas dėl naujųjų žalos atlyginimo, darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbuotojų atstovavimo nuostatų.

Socialiniams partneriams pavyko sutarti dėl žalos atlyginimo reorganizavus ar likvidavus įmonę, socialinės partnerystės tikslo, šalių, lygių ir formos, taip pat dėl darbuotojų atstovų nepriklausomumo ir jų veiklos garantijų, darbo tarybos rinkimų ir jos sudėties, darbo tarybos veiklos organizavimo.

Dalis klausimų atidėta vėlesniam svarstymui.

Mokslininkų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas socialinis modelis apima apie 40 teisės aktų pakeitimų.

Premjeras A. Butkevičius tikisi, kad Seimas socialinį modelį priims spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.