Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.04 10:15

Komunikacijos įmonės vadovas Katkus apie bendravimą su Kurlianskiu: palankus jo vertinimas mums naudingas

atnaujinta 12.10
Dainora Karklytė, ELTA 2019.09.04 10:15

Trečiadienį „MG Baltic“ bylos teismo posėdyje liudija viešųjų ryšių specialistas Mykolas Katkus. Jo teigimu, su buvusiu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimundu Kurlianskiu jį siejo profesiniai santykiai.

„Ponas Kurlianskis buvo vienas iš mano darbinių kontaktų. Bendravimas apsiribodavo apie įvairius žiniasklaidoje vykstančius dalykus“, – posėdžio metu sakė M. Katkus, vėliau pridūręs, jog pažįstąs R. Kurlianskį ir žinąs jo pareigas nuo 2002 metų.

M. Katkus paaiškino, kad už Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) projektų viešinimą buvo atsakinga jo vadovaujama bendrovė „Viešųjų ryšių partneriai“ (vėliau pakeitė pavadinimą į „Fabula Hill+Knowlton Strategies“), o dalis viešinimo vyko ir per „MG Baltic“ valdomas žiniasklaidos priemones – LNK ir „Alfa Media“.

„Jis yra žmogus, didžiausias, stambus tiekėjas, verslo partneris. (...) Palankus jo vertinimas mums yra naudingas. (...) Bet mes panašiai bendraujame su visomis žiniasklaidos priemonėmis“, – kalbėjo M. Katkus.

Viešųjų ryšių specialisto teigimu, bendrovė, kurio vienas iš savininkų yra jis, pasirinko NMA projektų viešinimą vykdyti LNK kanalu, nes tai buvo techniškai efektyvu ir tokiu būdu pasiekiama tikslinė auditorija.

„Niekas nedarė įtakos mūsų pasirinkimui iš klientų pusės. (...) Mes sprendimą dirbti su LNK priėmėme dėl to, kad sąlygos (...) buvo geriausios“, – sakė M. Katkus.

ELTA primena, kad M. Katkus pareigūnams liudijo dar 2017 m. NMA dėl viešinimo paslaugų paskelbė konkursą 2014 m. „Viešųjų ryšių partneriai“ ir NMA 2015 metų vasarį pasirašė 4,6 mln. eurų vertės viešinimo paslaugų sutartį, pagal kurią VRP trejus metus įsipareigojo viešinti Kaimo plėtros programą bei kitas NMA programas. Vis dėlto vėliau Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo sutarties terminą sutrumpinti, argumentuodama, jog NMA neužtikrino racionalaus pinigų panaudojimo.

Dar ankstesniuose teismo posėdžiuose liudijęs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigė, kad su R. Kurlianskiu jį supažindino visuomeniniais pagrindais konsultavęs viešųjų ryšių specialistas M. Katkus.

„MG Baltic“ politinės korupcijos byla tęsiama po vasaros pertraukos. Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme taip pat liudys buvęs europarlamentaras Valentinas Mazuronis bei buvusi Seimo narė Dangutė Mikutienė.

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi