Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.03 17:38

Landsbergis: ne Pranckietis atsakingas už tai, kad informacija apie Rozovą buvo nepaviešinta

Į kitą savaitę prasidėsiančios Seimo sesijos darbotvarkę kol kas klausimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo, pasak vicepirmininkės Rimos Baškienės, nėra įtrauktas. Nors parašai, reikalingi parlamento vadovo interpeliacijai surengti, jau surinkti seniai.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovės Agnės Širinskienės teigimu, tik dar gali būti svarstoma, ar nereikėtų papildyti teksto formuluočių.

Opozicija, anksčiau teigusi, kad interpeliacijos V. Pranckiečiui nepalaikys, vėliau paaiškėjus, kad jis turėjo informacijos apie Irinos Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais, žadėjo ją paremti. Dabar konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad pirmiausia turi būti atliktas tyrimas, kas liepė V. Pranckiečiui neviešinti informacijos apie lenkų rinkimų frakcijos narę I. Rozovą.

„Dabar, jeigu mes pasvarstytume apie situaciją, kuri susiklostė aplink I. Rozovą ir V. Pranckietį, tai ne ponas V. Pranckietis buvo atsakingas už tai, kad informacija apie I. Rozovą būtų nepaviešinta. Be abejonės, ji buvo nepaviešinta tam, kad nebūtų prarasti lenkų rinkimų akcijos balsai.

Mano spėjimu, greičiausiai, buvo duotas nurodymas Seimo pirmininkui informacijos neviešinti idant nebūtų sugriauta būsimoji koalicija. Tai yra konkrečiai ta informacija, apie kurią mes ir dabar su jumis diskutuojame, ji yra susijusi su būsimuoju tyrimu nacionalinio saugumo komitete ir apie tai, kas davė nurodymus V. Pranckiečiui viešinti arba ne, jeigu tokie pasitvirtintų, tai reiškia sprendimai gali būti priimti tik po tyrimo“, – sako G. Landsbergis.

Žinios. Tik penktadalis tėvų pasinaudojo galimybe nemokamai paskiepyti vaikus nuo meningokoko
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi