Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.03 08:58

Teisme planuojama siūlyti bausmes aktoriams ir režisieriui dėl šou bažnyčioje

BNS 2019.09.03 08:58

Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmuose antradienį planuojamos baigiamosios kalbos byloje dėl skandalingosios „Zero Live Show“ reklamos Turgelių bažnyčioje.

Kaip BNS sakė Vilniaus prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė–Šatkauskienė, prokuroras Stanislavas Barsulas per posėdį planuoja pradėti baigiamąją kalbą. Tuomet siūlomos bausmės teisiamiesiems.

Šioje byloje kaltinimai trukdymu atlikti religines apeigas ar iškilmes pateikti aktoriams Vitalijui Cololo, Mindaugui Papinigiui, Ainiui Storpirščiui ir režisieriui Emiliui Vėlyviui.

Kaltinamieji kaltės nepripažįsta. E. Vėlyvis yra sakęs, kad pasirodymu norėjo atkreipti dėmesį į dvasininkijos problemas.

Aktoriai ir režisierius kaltinami sąmoningu apeigų bažnyčioje sutrikdymu per praėjusių metų rugpjūtį vykusią Žolinės šventę. Šie maldos namai Šalčininkų rajone yra gausiai lankomi lenkų tautybės tikinčiųjų.

Į Turgelių miestelyje esančią bažnyčią užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai – aktoriai V. Cololo, M. Papinigis ir A. Storpirštis.

Jie lenkų kalba pasakojo apie „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį „Zero live show“, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalino netikras suktines.

Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, išpažinčių klausymas.

Už trukdymą atlikti religines apeigas ar iškilmes gali būti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi