Lietuvoje

2019.09.02 20:45

Vijūnėlės „dvare“ – pirmieji griovimo darbai: buldozeriai pasirodys spalį

savininkas skaičiuoja, kad darbų kaina sieks 120 tūkst. eurų
Rūta Lankininkaitė, Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.02 20:45

Vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ savininkas tikina jau pradėjęs parengiamuosius griovimo darbus, tačiau moralinės žalos atlyginimo iš valstybės nereikalausiantis, prašys padengti tik griovimo darbus, teisininkų išlaidas ir investicijas į namą iki užkonservavimo.

Druskininkų savivaldybė sako griovimui nekliudysianti, nors rankų nenuleidžia ir dar šią savaitę dėl taikaus susitarimo planuoja susitikti su nacionalinės žemės tarnybos ir statybų inspekcijos atstovais. Esą Vijūnėlės „dvaras“ itin reikalingas M. K. Čiurlionio meno mokyklai.

Vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ išorė kol kas nepasikeitė - vaizdo kameros stebi aplinką, prisiartinti prie pastato trukdo tvoros.

Tačiau pasak savininko, teismo sprendimas jį nugriauti iki gruodžio jau pradėtas vykdyti – dirbama pastato viduje. Griovimo darbai esą gali kainuoti apie 120 tūkstančių eurų.

„Ardome, griauname, šiek tiek. Iš lauko dar nesimato, iš vidaus jau ardome, išiminėjame duris, išiminėjame kriaukles. Ką galima išsaugoti, tai išiminėjame. Židinio nesigavo išsaugoti, sudaužėme. Bet realiai tai šiandien, žinokit, realiai dirbam. O nuo spalio pirmos atvažiuos buldozeriai ir stumdys toliau“, – sako vieno garsiausių pastarųjų metų pastato savininkas Žilvinas Pavilonis.

Druskininkų savivaldybė ieškojusi įvairiausių būdų kaip išsaugoti pastatą -paskutinis jų - atiduoti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklai, sako papildomų trukdžių griovimo darbams neieškos.

Esą specialus leidimas, įsigaliojus Aukščiausiojo Teismo sprendimui pastatą nugriauti nereikalingas. Tik prašys bendrovės, griausiančios dvarą, nesugadinti Vijūnėlės parko infrastruktūros, o išvažinėtus kelius sutvarkyti.

„Savivaldybė reikalauja ,kad ta uždaroji akcinė bendrovė , su kuria savininkas susitarė dėl griovimo, pateiktų planą, kaip bus privažiuojama, koks transportas privažiuos, ir kaip bus elgiamasi su tomis atliekomis, šiukšlėmis, kurių griaunant bus daug“, – teigia Druskininkų savivaldybės atstovas komunikacijai Laimutis Genys.

Pastato savininkas „Panoramą“ patikino, esą jis uždirbti iš valstybės neketina, moralinės žalos atlyginimo nereikalausiąs. Tačiau, savo sumokėtus pinigus atsiimti planuoja, bet suma esą bus perpus mažesnė nei skelbta anksčiau – daugiau nei milijonas eurų.

„Nebus moralinio nieko, man tegul padengia tiesiogines išlaidas. Kažkaip visi pamiršo, kad nusipirkau namą, o aš nestačiau to namo. Pirkau namą realiai už jį sumokėjau virš 200 tūkst. eurų. Vien pirkdamas turėjau išlaidas. Pagrindas yra pirkimas namo, yra investicija į namą, konservavimas visas, kol nebuvo arešto“, – sako pastato savininkas.

Tačiau Druskininkų savivaldybės atstovas komunikacijai sako, kad savivaldybė dar deda pastangas išsaugoti pastatą ir šią savaitę dėl taikaus susitarimo planuoja susitikti su Nacionalinės žemės tarnybos ir statybų inspekcijos atstovais.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos direktorė sako esą pastate galėtų įsikurti meno mokyklos dailės skyrius, kurį šiemet lankys pusšimčiu mokinių daugiau nei pernai. Nes dalis darželio patalpų sugrąžinta, įsteigus naujas ikimokyklinukų grupes.

Druskininkų savivaldybė užtarimo, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ būtų atiduotas visuomenės reikmėms, jau ieškojo ir pas aukščiausius šalies vadovus, tačiau atsakymas vienareikšmis - teismo sprendimai turi būti vykdomi.