Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.02 14:59

„Šiaulių“ krepšinio klubo pinigus galėjęs pasisavinti buvęs vadovas stos prieš teismą

LRT.lt 2019.09.02 14:59

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje įvairiomis nusikalstamomis veikomis, susijusiomis su viešosios įstaigos ir krepšinio klubo pinigų pasisavinimu, kaltinamas buvęs jų direktorius Adomas Klimavičius, rašoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, metu nustatyta, kad kaltinamasis iš abiejų viešųjų įstaigų nuo 2014 iki 2016 metų galimai pasisavino daugiau nei 320 tūkstančių eurų. Abi viešosios įstaigos buvo skirtos vystyti ir administruoti krepšinio klubo Šiauliuose sportinę veiklą.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad būdamas abiejų įstaigų vadovu A. Klimavičius galėjo pasirašyti kasos išlaidų orderiuose apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų Teisės į atvaizdo naudojimo įsigijimą. Tyrimo metu patikrinus informaciją nustatyta, kad realiai šie pinigai įmonėms išmokėti nebuvo. Šios įmonės įprastai įgyja teises į sportininko atvaizdo panaudojimą ir parduoda jas klubui. Turimais duomenimis, kaltinamajam galėjo padėti bendrininkas – šių Estijos bendrovių vadovas. Jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas.

Surinkta įrodymų, kad klubo direktorius apgaulingai tvarkė abiejų viešųjų įstaigų buhalterinę apskaitą. Krepšininkams ir kitiems darbuotojams buvo išmokėtas darbo užmokestis, kuris nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Atlyginimas galėjo būti mokamas grynaisiais pinigais.

Kaltinamasis kartu su Estijos bendrovių vadovu galimai klastojo teisės į atvaizdo naudojimą sutartis, sąskaitas faktūras ir neišmokėjo žaidėjams pinigų pagal sutartis į atvaizdo naudojimą bei piniginių prizų, tačiau juos pasirašė kaip kasininkas kasos išlaidų orderiuose. Be to, A. Klimavičius nepateikė duomenų apie sau grąžinimą 21 tūkstančio eurų paskolą iš viešosios įstaigos lėšų, dėl ko buhalterė paskolos grąžinimo neįforminimo kasos išlaidų orderiu ir neįrašė į įstaigos buhalterinę apskaitą.

A. Klimavičiui pareikšti kaltinimai dėl turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotais dokumentais, neteisingo duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Buvęs krepšinio klubo vadovas kaltę neigia, pripažįsta tik apgaulingai tvarkęs viešųjų įstaigų apskaitą. Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 10 metų.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apygardos teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi