Lietuvoje

2019.09.02 14:37

Vilniečius džiugina spalvinga VU studentų eisena

atnaujinta 17.04
LRT.lt2019.09.02 14:37

Rugsėjo 2 d. Vilniaus universitetas (VU) iškilminga ceremonija skelbia naujų mokslo ir studijų metų pradžią. Šventės renginiai vyksta visą dieną, o pagrindiniu akcentu tapo įspūdinga universiteto bendruomenės eisena Vilniaus senamiesčio gatvėmis, rašoma pranešime.

Šių mokslo metų atidarymo šventėje VU išskirtinį dėmesį skiria eisenai nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų iki VU Didžiojo kiemo. Šiemet VU eisenos tradicijai sukanka 25 metai, be to, universitetas švenčia 440-ąją sukaktį.

„Ši eisena garsiai ir drąsiai skelbia naujų studijų metų pradžią. VU yra pirmasis ir didžiausias žinių, įgūdžių ir patirties telkinys Lietuvoje, kuris plečiasi ugdydamas tai, kas svarbiausia – gilų pažinimą, kritišką, kūrybingą mąstymą ir t. t. Čia daromi pasaulinio lygio atradimai, išrandami nauji prietaisai, vaistai, dirbama prie bendrų projektų su geriausiais specialistais pasaulyje. Taigi eisenoje garsiai ir drąsiai apie tai skelbiame ir didžiuojamės tuo“, – teigia VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Šventinė VU bendruomenės eisena – vienintelė tokio masto studentų, universiteto darbuotojų, alumnų, miesto gyventojų ir svečių eisena. Šiandien ji suvienijo apie 4 tūkst. mokslo entuziastų.

Šventinėje eisenoje studentai demonstravo savo atstovaujamų fakultetų atributus, skandavo savo kurtus šūkius, kostiumais stengėsi kuo labiau išsiskirti iš kitų. Pavyzdžiui, VU Chemijos ir geomokslų fakultetas šmaikštavo skanduodamas: „Li raudonas, žemė atšyla, o CHGF į žvaigždes pakyla“, tuo tarpu VU Istorijos fakulteto studentai skelbė: „1410, Vytautas tikrai gerulis!“, „Vytas, Gedas ir Kęstutis. Kas juos žino, tas gudrutis“ ir pan.

Remiantis LAMA BPO duomenimis, 17 Lietuvos universitetų studijuos 10 696 pirmakursiai, iš jų 36 proc. – VU. Antrosios pakopos studijas pradės 1459 magistrantai. Daugiausia šimtukininkų mokysis taip pat VU.

14.45 val. – Vilniaus universiteto darbuotojų, studentų ir alumnų eisena į universiteto centrinius rūmus, Didįjį kiemą (Universiteto g. 3), nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.

15.30–16.30 val. – iškilminga studijų metų pradžios RENOVATIO STUDIORUM ceremonija universiteto Didžiajame kieme.

18.30 val. – šv. Mišios akademinei bendruomenei Vilniaus arkikatedroje bazilikoje (šv. Mišioms vadovaus Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas).

19.30 val. – Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios Gospel choro koncertas Vilniaus arkikatedroje bazilikoje (Katedros a. 2).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.