Lietuvoje

2019.09.02 13:53

Pasaulio lietuvių bendruomenė: atskira rinkimų apygarda – tvirtas žingsnis, įteisinant Tautos vienybę

LRT.lt2019.09.02 13:53

Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) sveikina Seimo priimtą ir prezidento Gitano Nausėdos pasirašytą sprendimą leisti užsienyje balsuojantiems lietuviams steigti atskirą rinkimų apygardą, rašoma pranešime.

Rugpjūčio 20 d. Seimo posėdyje didele balsų persvara buvo pritarta sprendimui artimiausiuose Seimo rinkimuose kurti atskirą rinkimų apygardą pasaulio lietuviams. Rugsėjo 2 d. prezidentas G. Nausėda savo parašu patvirtino šią nutartį, tuo atverdamas kelią tolimesniems procesiniams veiksmams, sudarantiems sąlygas užsienyje gyvenantiems LR piliečiams rinkti diasporos atstovą Seime. Kandidatūrą galės kelti visos politinės partijos bei visuomeniniai rinkimų komitetai.

PLB pirmininkė Dalia Henkė pabrėžia šio sprendimo svarbą pasaulio lietuviams ir Lietuvai.

„Suprantame, kad dar turi būti atsakyta į daug klausimų dėl atskiros apygardos steigimo. Esame pasiruošę bendradarbiauti su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) ir kitomis atsakingomis institucijomis siekdami geriausio rezultato“, – teigia ji.

Gegužės 12 ir 26 dienomis vykusiuose prezidento rinkimuose, referendume dėl pilietybės išsaugojimo ir Lietuvos atstovų rinkimuose į Europos Parlamentą buvo sulaukta rekordinio užsienyje gyvenančių LR piliečių aktyvumo. Prie balsadėžių Lietuvos diplomatinėse atstovybėse atėjo virš trijų kartų daugiau rinkėjų palyginti su 2016 m. Seimo rinkimais.

PLB yra 1958 metais JAV įsteigta didžiausia išeivijos skėtinė organizacija, vienijanti lietuvių bendruomenes 47-iose pasaulio šalyse.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9