Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.02 12:41

Nuteistas bankroto administratorius, kuris reikalavo 45 tūkst. eurų kyšio

LRT.lt 2019.09.02 12:41

Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo Klaipėdoje dirbantį bankroto administratorių. Teismas skyrė jam 3 metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo 2 metams, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad bankroto administratorius reikalavo ir priėmė iš bankrutuojančios įmonės kreditoriaus didelės vertės – 45 000 eurų – kyšio. Už tai bankroto administratorius pažadėjo atsisakyti civilinio ieškinio bankrutuojančios bendrovės akcininkui baudžiamojoje byloje ir nereikšti pretenzijų dėl žalos padarymo įmonės bankroto byloje.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos Apeliaciniam teismui.

STT yra ne kartą nustačiusi korupcijos rizikos veiksnių bankroto administravimo srityje.

STT korupcijos prevencijos pareigūnai, įvertinę teisės aktus, susijusius su bankroto administratorių veikla, reglamentuojančius bankroto administratoriaus atestacijos organizavimą, veiklos priežiūrą, bankroto administratoriaus atranką, nustatė korupcijos rizikos veiksnių ir pateikė pasiūlymų dėl teisės aktų tobulinimo.

Taip pat yra atlikta korupcijos rizikos analizė bankroto administratorių veiklos srityse ir pasiūlyta tobulinti bankroto administravimo procedūras reglamentuojančius teisės aktus, bankroto administratorių atestavimo komisijos veiklą, sukurti automatizuotą bankroto administratorių skyrimo procesą ir pan.

STT kasmet gauna pareiškimų apie bankroto administratorių galimai neteisėtą veiklą. Vien 2018 metais STT gavo 20 pareiškimų apie galimai neteisėtus bankroto administratorių veiksmus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi