Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.25 16:12

Prezidentė: socdemų sveikatos reforma būtų grįžimas į sovietmetį

LRT.lt, ELTA 2013.01.25 16:12

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio inicijuojamą sveikatos apsaugos reformą, teigė, kad tai – grįžimas į sovietmetį.  

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio inicijuojamą sveikatos apsaugos reformą, teigė, kad tai – grįžimas į sovietmetį. 

„Šiek tiek juokinga. Niekur pasaulyje taip nėra. Ir tai yra absoliučiai grįžimas atgal į sovietinius laikus“, – sakė D. Grybauskaitė.

Konkrečių sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio siūlytų Sveikatos draudimo įstatymo pataisų šalies vadovė teigė nevertinanti.

Pasak D. Grybauskaitės, šias pataisas jau įvertino Seimas. Paties V. Andriukaičio sprendimo tokias pataisas apskritai teikti Prezidentė vertinti taip pat nenorėjo.

„Šių pataisų kokybę ir prasmę jau įvertino Seimas“, – sakė Prezidentė apie V. Andriukaičio pataisas, kuriomis norėta apriboti privačių gydymo įstaigų plėtrą.

Seimas praėjusią savaitę nepritarė V. Andriukaičio teiktoms Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis būtų buvusios pakeistos sutarčių tarp Ligonių kasų ir sveikatos priežiūros įstaigų sudarymo sąlygos.

Prieš balsavo ne tik didžioji dalis opozicijos, bet ir dalis valdančiąją koaliciją sudarančių partijų atstovų.

Antradienį Premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad V. Andriukaitis įstatymo projektą, kuriuo būtų pakeista privačių gydymo įstaigų finansavimo tvarka, Seimui pateikė per daug skubotai, tačiau tai yra viena būsimos pertvarkos sveikatos apsaugos sistemoje dalių.

„Tai yra viena priemonė, išimta iš sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos bendro plano“, – sakė Premjeras, antradienį žurnalistų Vyriausybėje paklaustas, ar pritaria V. Andriukaičio praėjusią savaitę Seimui teiktam įstatymo projektui.

Privačių gydymo įstaigų vadovai sako, kad įgyvendinus šias pataisas, Ligonių kasos nebesudarytų su jomis sutarčių ir daliai privačių gydymo įstaigų nebeapmokėtų teikiamų medicinos paslaugų. O taip esą būtų ne tik apribotos pacientų teisės rinktis gydymo įstaigą bei gydytojus, bet daliai privačių gydymo įstaigų reikštų bankrotą.

LRT.lt primenama, kad Gydytojų sąjungos vadovas, komentuodamas V.  Andriukaičio pataisas, nuogąstavo, kad tokiu atveju valstybinėse gydymo įstaigose prie kabinetų nusidriektų dar ilgesnės pacientų eilės, o minusiniai šių įstaigų biudžetai temptų jas į dar gilesnę duobę. Tačiau Vytenis Andriukaitis atkakliai tikina nenuleisiąs rankų.

„Aš sąžiningas žmogus. Mes vis tiek įgyvendinsim. Nepaisant šitų visų kvailų atakų, aš gi nieko nebijau. Kaip šitaip galima sukurti tokią sistemą. Tai turi būti nustatytos sąlygos, ar ne. Jei poliklinikai sąlygos nustatytos, yra atskaitomybė, ataskaitos“, – tvirtino sveikatos apsaugos ministras V. Andriukaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi