Lietuvoje

2019.09.02 09:14

Gimnazijoms galės būti priskirtos mokyklos, kuriose mokosi ne mažiau kaip 15 proc. specialiųjų poreikių turinčių vaikų

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.09.02 09:14

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. gimnazijoms galės būti priskiriamos ir mokyklos, kuriose ne mažiau kaip 15 proc. viso mokinių skaičiaus sudarys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių ar vidutinį ir sunkų neįgalumą turintys mokiniai.

Rugsėjo 1 d. įsigaliojo šių metų balandžio 26 d. Seimo priimtos tai numatančios Švietimo įstatymo pataisos.

Tikimasi, kad tokiu būdu bus pašalinta dirbtinai kuriama atskirtis specialiųjų poreikių turintiems vaikams, paskatinta jų integracija į visuomenę per mokyklą, suteikta galimybė mokytis nuo pirmos iki dvyliktos klasės toje pačioje ugdymo įstaigoje kartu su kitais moksleiviais ir įgyti vidurinį išsilavinimą.

Iki šiol ilgoji gimnazija buvo leidžiama tik tais atvejais, jei ji yra vienintelė mokykla gyvenamojoje teritorijoje, privati mokykla, taip pat mokykla, skirta specialių ugdymosi poreikių turintiems vaikams ar vykdanti specializuoto ugdymo krypties programą, kuriai reikalingas ugdymo nuoseklumas. Specialiųjų poreikių turintiems vaikams buvo suteikiama galimybė mokytis ilgojoje gimnazijoje nuo pirmos iki dvyliktos klasės tik tuo atveju, jei tai yra specializuota mokykla, skirta moksleiviams, turintiems specialiųjų poreikių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt