Lietuvoje

2019.09.02 07:03

Prasideda mokslo metai – universitetų ir mokyklų duris pravers keliais tūkstančiais mažiau žmonių

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.02 07:03

Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 tūkstančių mokinių ir studentų. Beveik visos šalies mokyklos, leidusios mokyklų bendruomenėms paskutinį vasaros savaitgalį pasidžiaugti gražiais orais, naujus mokslo metus pradeda pirmadienį. Į kelias dešimtis Lietuvos mokyklų, nešini gėlėmis, vaikai skubėjo jau sekmadienį.

Mokslo metus Lietuvoje pradeda 29 tūkstančiai pirmokų..

Vilniaus „Santaros“ gimnazija – viena iš dvidešimties Lietuvos mokyklų, kurioje mokslo metai prasidėjo sekmadienį. Sostinės centre esančios mokyklos vadovai sako taip nusprendę, kad šeimos rastų vietos, kur palikti automobilius.

Kitose mokyklose pirmoji mokslo metų diena švenčiama pirmadienį. Iš viso Lietuvoje mokyklas lankys per 320 tūkstančių moksleivių – 1,5 tūkstančio mažiau nei pernai. Per pastaruosius penkiolika metų moksleivių Lietuvoje sumažėjo 40 procentų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, dar 33 tūkstančiai mokysis profesinio mokymo įstaigose. Laukiama gerokai mažesnio nei pernai studentų skaičiaus: 41 aukštoje mokykloje studijuos apie 105 tūkstančius studentų, o tai 6 tūkstančiais mažiau nei pernai.