Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.28 14:25

Kultūros ministras kapituliuoja – V. Vigelis pasitraukė iš pareigų

Po garsių pirmadienio pareiškimų, kad Darbo partija dėl skandalingai pagarsėjusio kultūros viceministro Vytauto Vigelio ir jo skyrimo į šias pareigas priims tokį sprendimą, koks jai būsiąs parankus, antradienį, atrodo, darbiečiai jau „nuleido sparnus“. Neoficialiomis žinomis, V. Vigelis pervedamas į kitas pareigas.

Po garsių pirmadienio pareiškimų, kad Darbo partija dėl skandalingai pagarsėjusio kultūros viceministro Vytauto Vigelio ir jo skyrimo į šias pareigas priims tokį sprendimą, koks jai būsiąs parankus, antradienį, atrodo, darbiečiai jau „nuleido sparnus“. Neoficialiomis žinomis, V. Vigelis pervedamas į kitas pareigas. Kultūros ministerija antradienio popietę pranešė, kad kultūros viceministras „darbietis“ Vytautas Vigelis traukiasi iš pareigų.

LRT.lt šaltinių teigimu, V. Vigelis greičiausiai bus paskirtas Š. Biručio patarėju ryšiams su visuomene.

Seimo Darbo frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys informacijos turėjo daugiau: „V. Vigelis bus paskirtas ministro Š. Biručio patarėju“.

„Nenoriu būti kliūtimi ministerijai tęsti pradėtus darbus, taip pat nenoriu tapti politinių intrigų įrankiu, kuris griautų pasitikėjimą mane delegavusia partija ar į pareigas skyrusiu ministru, todėl jaučiu pareigą pasitraukti iš užimamų pareigų“, - pranešime cituojamas V. Vigelis.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad antradienį patenkins viceministro prašymą. Pasak ministro, toks V. Vigelio žingsnis yra garbingas.

V. Vigelis atsistatydino praėjus dienai po to, kai premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį nurodė Š. Biručiui per šią savaitę atleisti viceministrą, kuris buvo paskirtas į pareigas nesuderinus jo kandidatūros. Pasak vyriausybės vadovo, jis neatitinka moralės reikalavimų.

Šis politikas pateko į skandalą, kai 2011 metų galbūt neblaivus buvo Varšuvoje išlaipintas iš lėktuvo. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra paskelbusi, kad jis yra supainiojęs viešuosius ir privačius interesus.

V. Vigelis į pareigas paskirtas liepos 2 dieną. Jis poste pakeitė Agnetą Lobačevskytę, kuri paskirta lygių galimybių kontroliere.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi